Talmácsi 17. helyről indul Laguna Secában

2009.07.05. 01:03
Az Amerikai Moto GP Nagydíj időmérőjét Jorge Lorenzo nyerte, Valentino Rossi a második, Casey Stoner a harmadik. A magyar motoros a vasárnap megint az utolsó helyről rajtol.

Jorge Lorenzo a második szabadedzés után az időmérőt is megnyerte Laguna Secában, a világbajnoki pontversenyben második spanyol indul az élről a vasárnapi futamon. Csapattársa, Valentino Rossi mindössze 0,167 ezreddel maradt el mögötte, a harmadik hely Casey Stonernek jutott. Meglepően jó időt futott, így a hatodik helyről rajtolhat Toni Elias, sokáig az élbolyhoz tartozott, a végén csak a 13. lett Sete Gibernau.

Lorenzo úgy tudott edzést nyerni, hogy kétszer is hatalmasat bukott, először még vissza tudott állni a versenybe. Tíz perc után Stoner vezetett, Canepa elesett, és a tartalékmotorral tért vissza. Az időmérő felénél még mindig Lorenzo volt az első, Talmácsi ekkor már visszacsúszott a 17. helyre. Húsz perccel a vége előtt jött Lorenzo első bukása, ő is a tartalékmotorral folytatta, ekkor Stoner vette át a vezetést, de csak addig, míg a spanyol ismét vissza nem tért a pályára.

Az utolsó tíz percben mindenki igyekezett javítani, Lorenzo és Stoner túlságosan is, mindkét versenyző akkorát bukott, hogy hordágyon kellett őket levinni. A spanyol átesett a gép kormányán, a betonra is lecsapta a fejét, a sóderágyban a derekát és a hátát is megütötte. Valentino Rossi maradt egyedül a pályán, de neki már csak Stonert sikerült megelőznie.

Az időmérő első körének végén Talmácsi még a 10. legjobb idővel állt, aztán lassan csúszott vissza, és a 60 perces időmérőt a 17. helyen fejezte be. A hétvégén kétszer is megelőzött olasz Canepa végül több mint hat tizeddel futott nála jobb időt. Talmácsi hátránya a vezető Lorenzóhoz képest 2,850 másodperc lett.

"Nagyon nehéz volt számomra ez az edzés, küzdöttem a gyors körökért, de nem tudtam kihozni a maximumot - nyilatkozta Talmácsi. - Eddig mindig sikerült javítanom, most azonban elmaradtam az eddigi legjobbamtól. A mérnökeimmel átbeszéljük a lehetséges változtatásokat, eddigi érzéseket, és mindent megteszünk az előrelépés érdekében. A futamon nagyon szeretnék előrébb lépni, hiszen többet érzek magamban és a motorban ennél teljesítménynél."