Talmácsi utolsó a San Marinó-i edzésen is

2009.09.05. 16:44
A MotoGP-ben szereplő Talmácsi Gábor a 17., utolsó helyről rajtolhat a gyorsaságimotoros-világbajnokság San Marinó-i Nagydíján, vasárnap. A pole pozíció Valentino Rossié. A 250 kcm-esek között Németh a 19., míg Tóth a 23. helyről indul.

A szombati időmérő edzésen az első rajtkockát a pontversenyben éllovas hazai kedvenc, Valentino Rossi szerezte meg, a spanyol Dani Pedrosa lett a második, és a szintén spanyol Jorge Lorenzo a harmadik.

Talmácsi, aki a pénteki és a szombati szabadedzéseken is csak a leggyengébb eredményt érte el, és bár az időmérőn javított valamelyest az idején, ez is kevés volt az előrelépéshez. A magyar pilóta nem tudott 1:37 perc alá kerülni, ez pedig csak az utolsó rajtkockához volt elegendő.

A vasárnapi menetrend

-11 ó: 125 kcm, futam (23 kör)
-12:15 ó: 250 kcm, futam (26 kör)
-14 ó: MotoGP, futam (28 kör)

"A főpróba ugyan nem sikerült, de remélem, holnap az előadás már jobb lesz. Jelenleg öt mérnök dolgozik azon, hogy megoldja a felmerült beállítási gondokat" - mondta az MTI-nek Talmácsi.

Az élen nagy csata volt a nyolcszoros világbajnok Rossi és két spanyol riválisa, Pedrosa és Lorenzo között. Rossi a szabadedzésekhez hasonlóan az edzés nagy részén is dominált, és bár az utolsó percekben kerékcseréje alatt Pedrosa és Lorenzo is megelőzte, az olasz klasszis végül 1:34.338 mp-es idővel meszerezte a pole pozíciót.

A verseny vasárnap 14 órakor kezdődik.

A 250 köbcentisek között Németh Balázs a 19., míg Tóth Imre a 23. helyet szerezte meg. Mindkét versenyző javított ugyan a pénteki és szombati szabadedzésen elért eredményein, ám ez is kevés volt az előrébb lépéshez.

Az első rajtkockából a pontversenyben éllovas japán Aojama Hirosi indulhat vasárnap, míg a spanyol Hector Barbera lett a második, a vb-címvédő, hazai közönség előtt szereplő Marco Simoncelli pedig a harmadik helyről rajtolhat. Tóth csapattársa, az olasz Mattia Pasini a negyedik rajtkockát szerezte meg.

A 125-ösöknél a brit Bradley Smith nyerte az időmérőt, a pontversenyben éllovas spanyol Julian Simon végzett a második helyen, és a hazai közönség előtt szereplő Andrea Iannone lett a harmadik.