Talmácsi Gábor utolsó helye 2 pontot ért

2009.09.06. 13:31
Az utolsó, tizenhetedik helyről indulhatott Talmácsi Gábor Misanóban, San Marino Nagydíján. A második kanyarban hárman buktak, a magyar feljött a 8. helyre, de esélye sem volt, hogy ezt megőrizze. Visszaesett, egy perc huszonkét másodperces hátránnyal ért célba a győztes Rossi mögött.

Az elmúlt négy világbajnoki futamon - Németország, Anglia, Csehország, Indianapolis - rendre pontszerző volt Talmácsi Gábor, így összesen már tíz pontot szerzett az elitkategóriában.

San Marinóban sok gondja volt, 1:37-en belülre csak ő nem tudott kerülni a MotoGP tizenhét fős mezőnyéből az utolsó edzésen. Öt mérnököt kötött le a Scot Hondánál, és valamennyien abban bíztak, hogy versenyképes lesz a motorja, nem kell attól tartania, hogy megint lekörözik a legjobbak.

Mindez komolyan nem fenyegette, de az sem, hogy az utolsó helyről a hatodik kör után előrelépjen. Pedig jól indult, a második kanyarban hárman buktak, ezt jól kihasználta, egészen a nyolcadik helyig lopakodott. Aztán érezhetően nem volt erő a motorban, és nagyon könnyen előzték meg.

A 14. hely két vb-pontot ért, ennyi lehet a vigasza. Most egy hónap szünet jön, meg lehet próbálni még több erőt vinni a motorba, és a megfelelő beállításokat megtalálni.

A 250-eseknél Németh Balázs 15. lett, ezzel egy pontot szerzett.

Jegyzőkönyv, eredmények:

MotoGP:

1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 44:32.882 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 2.416 mp hátrány
3. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 12.400 mp h.
...14. Talmácsi Gábor (Honda) 1:22.347 p h.
A vb pontverseny állása a 13. futam után (még négy van hátra): 1 Rossi 237 pont, 2. Lorenzo 207, 3. Pedrosa 157, ...18. Talmácsi 12

250 kcm:
1. Hector Barbera (spanyol, Aprilia) 43:23.353 p
2. Mattia Pasini (olasz, Aprilia) 0.040 mp hátrány
3. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 1.691 mp h.
...15. Németh Balázs (Aprilia) 1:15.515 p h.
...18. Tóth Imre (Aprilia) 1 kör h.
A vb pontverseny állása a 12. futam után (még négy van hátra): 1. Aojama Hirosi (japán, Honda) 205 pont, 2. Bautista 192, 3. Marco Simoncelli (olasz, Gilera) 165, ...16. Talmácsi Gábor (Aprilia) 28., ...20. Tóth Imre 12., ...24. Németh Balázs 3

Körről körre:

1. kör: Rossi mindjárt az első körben elveszítette az első helyét, Pedrosa állva hagyta a többieket, majd a második kanyarban hárman - de Angelis, Hayden, Edwards - is buktak. Kisebb lökdösődés is támadt köztük. Talmácsi a nyolcadik helyen.

2. kör:Talmácsi egyet visszaesett, mert Kallio elment mellette. Rossi csak negyedik, Pedrosa az élen, Elias szorongatja őt, Lorenzo harmadik.

3-5. kör: Rossi a második, Pedrosa még mindig vezet, Kallio egy másodperccel vezet a 9. Talmácsi előtt.

6. kör: Talmácsit folyamatosan előzgetik, Toseland is befért elé, már csak a 12. helyen fejezte be a kört.

7. kör: Rossi az élen, őrjöngenek a nézők. Talmácsit kezdi közelíteni Canepa.

8. kör: A 16. helyről induló Canepa meg is előzte, 13. a magyar, de Puniel is közelít hozzá.

9-11. kör: Az élen nincs változás: Rossi, Pedrosa, Lorenzo. De Puniel is lehagyta Talmácsit. A rajt tehát jó volt, de újra az utolsó, 14. a magyar. Pillanatnyilag ez 2 pontot ér.

13. kör: Lorenzo kifékezte Pedrosát, feljött a második helyre.

14-15. kör: Állandósult a különbség a vezető hármas közt, bő egy másodperc van köztük.

16-20. kör: Nincs változás az élen, Rossi növeli előnyét. A beugró Espargaro a 11. helyen halad, pedig ez a második versenye.

21-25. kör: Nincs izgalom a dogobóért, viszont Dovizioso és Capirossi nagyot küzd a negyedik helyért, és utóbbi meg is szerezte.

26-28. kör: Rossi biztosan nyert, 103. futamgyőzelme volt. Dovizioso visszavette a negyedik helyet, Talmácsi az utolsó, vagyis a 14.