Judit

Talmácsi javított, 17.-ről indul Valenciában

2009.11.07. 15:35
Péntek óta Casey Stoner a leggyorsabb, vasárnap övé az egyes rajtkocka, a Moto GP-világbajnok Valentino Rossi harmadszor is negyedik lett.

A gyorsaságimotoros-világbajnokság idei utolsó futamának időmérő edzéseit tartották szombaton Valenciában. A Moto GP-ben Talmácsi Gábor folyamatosan gyorsult péntek óta, a szombati időmérőn 1:35.357-et futott, 15. is volt, de ez sem volt elég, hogy jelentősen előrelépjen. Csak a Suzukival versenyző ausztrált, Chris Vermeulent tudta megelőzni, 17. helyről kezdi a vasárnap délutáni futamot, ami egy ideig az utolsó lesz a magyar pilótának, aki 2010-től az újonnan szerveződő Moto2-ben indul.

A világbajnoki ezüstéremre hajtó Casey Stoner a két szabadedzés után az időmérőt is megnyerte, 25 századot vert a második Dani Pedrosára. Stoner már csak úgy lehet második, ha megnyeri a futamot és Lorenzo (aki egyébként a harmadik lett az edzésen) nem ér célba.

Meglepő eredményt ért el a szabadkártyával versenyző Ben Spies, a Yamaha Factory Racing versenyzője a kilencedik legjobb időt motorozta.

A már biztosan világbajnok Valentino Rossi valamivel több mint hat tizedes hátránnyal a negyedik lett, ahogy a két szabadedzésen is.

Időmérő, Moto GP

1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati Marlboro Team, Ducati) 1:32.256 perc,
2. Dani Pedrosa (spanyol, Repsol Honda Team, Honda) 1:32.519,
3. Jorge Lorenzo (spanyol, Fiat Yamaha Team, Yamaha) 1:32.537, 17.Talmácsi Gábor (magyar, Scot Racing Team MotoGP, Honda) 1:34.357

Az összetettben Pedrosa is lehet még harmadik, a spanyolnak 11 pont a hátránya Stonerrel szemben. Talmácsi eddig 19 pontja van, 17. helyen áll, nem valószínű, hogy előre lép, mivel a 16. Nicola Canepa eddig kétszer ennyit gyűjtött.

A 250-ben versenyző Németh Balázs 19. lett a második szabadedzésen, Tóth Imre viszont pénteken megbetegedett, 40 fokos lázzal csak néhány kört tett. A motorjával sincs minden rendben, így kérdéses, hogy meg tudja motorozni a kvalifikációs időt. Ez pénteken nem sikerült neki.

Időmérő, 125 kcm

1. Julian Simon (spanyol, Bancaja Aspar Tea, Aprilia) 1:41.472 perc,
2. Simone Corsi (olasz, Fontana Racing, Aprilia) 1:41.476,
3. Bradley Smith (brit, Bancaja Aspar Team, Aprilia) 1:41.830.

A 250 kcm-ben a világbajnokság 10. helyén álló Alex Debon futotta a leggyorsabb köridőt. A sorozatban 21 ponttal vezető japán Hirosi Aojama csak az ötödik, az őt üldöző Marco Simoncelli a második helyről indulhat. Németh Balázs 19. lett, a betegségből lábadozó Tóth Imre 24. helyen kvalifikálta magát.