Talmácsi 14. a második szabadedzésen

2010.05.01. 12:24

Talmácsi az első szabadedzésen 0.461 ezred másodperccel maradt csak el az első Alex Debontól. A másodikon sokáig csak a 12-14. hely környékén tanyázott, majd innen is hátrébb csúszott. A magyar pilóta 23 kört teljesített és a végén ment még egy gyorsat, de az is csak arra volt elég, hogy a 14. helyre zárkózzon fel. Tegnapi eredményéhez képest félszázadot rontott. Az igazi meglepetést a kolumbiai Yonni Hernandez okozta, azzal, hogy végül megnyerte a második szabadedzést.

Hernandez tavaly még a Supersport kategóriában, a spanyol bajnokságban versenyzett, az idei első futamon, Katarban a 17. körben esett ki, az első szabadedzésen pedig csak a hatodik lett. A sokáig vezető Debont végül katari első Tomizava és Thomas Lüthi is lehajrázta. A verseny délután, az időmérővel folytatódik.

A legnagyobb kategóriában Jorge Lorenzo majdnem fél másodpercet vert a mezőnyre, Valentino Rossi csak az ötödik lett 0.893 ezred másodperc hátránnyal.

Moto2: 1: Yonni Hernandez (Blusens-STX) 1:44.427, 2. Tomizava Szoja (Technomag-CIP) 1:44.554, 3. Lüthi (Interwetten Morivaka) 1:44.558…14. Talmácsi Gábor (Fimmco Speed Up) 1:44.935.

MotoGP: 1. Jorge Lorenzo (Fiat Yamaha Team) 1:39.089, 2. Dani Pedros (Repsol Honda) 1:39.549, 3. Casey Stoner (Ducati Marlboro) 1:39.719.

125 kcm: 1. Pol Espargaro (Tuenti Racing) 1:47.198, 2. Marc Marquez (Red Bull Ajo) 1:47.309, 3. Nicolas Terol (Bancaja Aspar) 1:47.491.