Talmácsi hetedik az Olasz Nagydíjon

2010.06.06. 13:36 Módosítva: 2010.06.06. 13:45
Hetedik helyről rajtolt, volt második és harmadik is, de visszacsúszott. A versenyt Andrea Iannone nagy fölénnyel nyerte.

Talmácsi Gábor a 7. helyről indulva hetedikként ért célba a Moto2 géposztályban a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Olasz Nagydíján, Mugellóban.

A magyar motoros jól rajtolt, feljött a harmadik, majd a második helyre, aztán visszacsúszott, és a nagy fölénnyel győztes olasz Andrea Iannonét üldöző ötfős boly mögött ért célba az idei negyedik futamon.

Talmácsi 9 pontot kapott, összesítésben a nyolcadik, 34 ponttal.

A 125 kcm-ben Marc Marquez nyert, a spanyol első világbajnoki futamgyőzelmét szerezte.

A MotoGP-ben a spanyol Dani Pedrosa - Valentino Rossi távollétében - fölényes rajt-cél győzelmet aratott. A szombati szabadedzésen a kilencszeres vb-győztes olasz motoros súlyos sérülést szenvedett: a jobb lábában a sípcsont és a szárkapocscsont is eltörött. Rossit vasárnap megműtötték, és legalább négy-öt hónapig nem versenyezhet, így minden bizonnyal befejeződött számára az idei vb.

Eredmények

Moto2:
1. Andrea Iannone (olasz) 41:05.374 p
2. Sergio Gadea (spanyol) 41:08.138
3. Simone Corsi (olasz) 41:08.173
...7. TALMÁCSI GÁBOR 41:12.583
A vb-pontverseny 4 futam után (még 13 van hátra): 1. Toni Elias (spanyol) 74 pont, 2. Tomizava Soja (japán) 55, 3. Corsi 51, ...8. TALMÁCSI 34