Talmácsi tizet előzve 6. a Cseh Nagydíjon

2010.08.15. 14:33
Talmácsi Gábor a 16. helyről indulva kiválóan rajtolt, a negyedik helyért is versenyben volt a végén, végül hatodik helyen végzett. A magyar versenyző összesítésben a 9. helyen áll, a Cseh Nagydíjat az összetettben is vezető Toni Elias nyerte.

A Moto2 géposztályban versenyző Talmácsi Gábor hatodik lett a gyorsaságimotoros-világbajnokság Cseh Nagydíján, Brnóban.

A 16. helyről indult magyar remek teljesítményt nyújtott a futamon, az első kör végén már a 8. volt, a végén pedig még a negyedik helyért is harcolt, de végül hatodik lett.

Néhány körrel a vége előtt túljutott az addig őt feltartó Alex Debonon, majd üldözőbe vette Julian Simont, aki az 5. helyen motorozott. Az utolsó körben háromszor is próbálta megelőzni a spanyolt és az előtte haladó Cluzelt, de mindketten védték a pozíciójukat, így Talmácsi végül nagy csatában 6. lett.

A versenyt a pontversenyben éllovas spanyol Toni Elias nyerte magabiztosan, Takahashi és Iannone előtt.

"Nagyon jó verseny volt, élveztem a motorozást. Debon nagyon kellemetlen ellenfél volt, egészen más stílusban motorozik, mint én. Hatalmasakat fékez a kanyarok előtt. Több körön keresztül feltartott, de végül sikerült megelőznöm és a többiek után eredtem. Szerettem volna megfogni Simont és Cluzelt is, de az utolsó körben sehol nem tudtam elmenni mellettük. Köszönöm minden magyar szurkolónak a biztatást, fantasztikus volt, amit idén is produkáltak."

Cseh Nagydíj, Moto2

Moto2, 20 kör (1 kör: 5,403 km):
1. Toni Elias (spanyol) 41:51.715 p
2. Takahasai Juki (japán) 41:54.027
3. Andrea Iannone (olasz) 41:54.674
...6. TALMÁCSI GÁBOR 41:58.739

A pontverseny állása 9 verseny után (még 8 van hátra): 1. Elias 161 pont, 2. Iannone 106, 3. Thomas Lühti (svájci) 99, ...9. TALMÁCSI 62

125 kcm:
1. Nicolas Terol (spanyol, Aprilia) 43:49.303 p
2. Pol Espargaro (spanyol, Derbi) 44:09.654
3. Esteve Rabat (spanyol, Aprilia) 44:09.858
A pontverseny állása 9 verseny után (még 8 van hátra): 1. Marc Marquez (spanyol, Derbi) 166 pont, 2. Espargaro 151, 3. Terol 143

MotoGP:
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 43:22.638 p
2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 43:28.132
3. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 43:34.064
A pontverseny állása 10 verseny után (még 8 van hátra): 1. Lorenzo 235 pont, 2. Pedrosa 158, 3. Stoner 119

Következik: Indianapolisi Nagydíj, augusztus 29.