Talmácsi kicsúszott, kiesett Malajziában

2010.10.10. 09:58
A 15. helyről induló magyar sokat előzött, a 9.-re jött fel, hat körrel a vége előtt esett ki Szepangban. A spanyol Elias a Moto2 első világbajnoka.

Pont nélkül zárt a gyorsaságimotoros-világbajnokság Malajziai Nagydíján a Moto2-es géposztályban versenyző Talmácsi Gábor.

Az első sorból Julian Simon, Alex de Angelis, Thomas Lüthi és a világbajnoki címért versenyző Toni Elias indult. Talmácsi a 15. helyről rajtolt, a start után sokat előzött, az első kör végén kilencedik volt.

Végig a mezőny közepén, a 10. hely környékén motorozott, de hat körrel a vége előtt kicsúszott és kiesett.

A futamon a 2004 óta első versenyét nyerő olasz Rolfo győzött, mögötte de Angelis, Iannone volt a sorrend. A kategória világbajnoka Toni Elías lett, a spanyolnak a címhez a negyedik hely is elég volt.

Moto2 (19 kör, 105,412 km)

1. Roberto Rolfo (olasz, Suter) 41:09,412 p (átlag: 153,673 km/h)
2. Alex de Angelis (spanyol, Motobi) 0,040 mp hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Speed Up) 5,915
Talmácsi Gábor (Speed Up) kiesett.

A vb-pontversenyben 14 futam után (még 3 van hátra): 1. Toni Elías (spanyol, Moriwaki) 262 pont - már világbajnok, 2. Julián Simón (spanyol, Suter) 168, 3. Iannone 163, ...7. Talmácsi Gábor 95
következik: Ausztrál Nagydíj, október 17., Phillip Island