Talmácsi 18. az Ausztrál Nagydíjon

2010.10.17. 09:31

A 22. helyről rajtoló Talmácsi Gábor 18. lett az Ausztrál Nagydíj Moto2 versenyén Phillip Islanden.

A 15 fokban, erős szélben rendezett versenyt a San Marinó-i Alex de Angelis nyerte - csaknem 43 másodperccel előzte meg Talmácsit -, második a brit Scott Redding, harmadik az olasz Andrea Iannone.

A MotoGP-ben Casey Stoner ismét, sorozatban negyedszer győzött hazai pályán. Az ausztrál végig vezetett, több mint 8 másodperccel előzte meg a spanyol Jorge Lorenzót, harmadik az olasz Valentino Rossi.

Eredmények

Moto2:
1. Alex de Angelis (San Marinó-i, Motobi) 39:51.102 p
2. Scott Redding (brit, Suter) 2.172  másodperc hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Speed Up) 12.974 mp h.
...18. Talmácsi Gábor (Speed Up) 42.933 mp h.

A vb-pontversenyben 15 futam után (még 2 van hátra): 1. Toni Elías (spanyol, Moriwaki) 271 pont - már világbajnok, 2. Julián Simón (spanyol, Suter) 181, 3. Iannone 179, ...7. Talmácsi Gábor 95

125 kcm:
1. Marc Márquez (spanyol, Derbi) 38:13.008 p
2. Pol Espargaró, (spanyol, Derbi) 6.062  mp hátrány
3. Nicolás Terol (spanyol, Aprilia) 11.576 mp h.

A vb-pontversenyben 15 futam után (még 2 van hátra): 1. Márquez 272 pont, 2. Terol 260, 3. Espargaró 255

MotoGP:
1. Casey Stoner (ausztrál, Ducati)  41:09.128 p
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 8.598 mp hátrány
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 17.997 mp h.

A vb-pontversenyben 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. Lorenzo 333 pont - már világbajnok, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 228, 3. Stoner 205

következik: Portugál Nagydíj, október 31., Estoril