Talmácsi hatodik a vb-pontversenyben

2010.11.07. 13:55
Tizenkettedik helyről indult, tizedik lett az idényzáró valenciai futamon, a versenyt a cseh Abraham nyerte. A spanyol Toni Elias a Moto2 első világbajnoka.

Talmácsi Gábor 10. lett a Moto2 idényzáró Valenciai Nagydíján, az összetett pontversenyben megőrizte hatodik helyét.

A 125-ben 2007-ben világbajnok magyar, aki a következő szezonra változatlanul csapatot keres, a 12. helyről rajtolhatott, valamennyit előbbre tudott jönni, igazán jó szereplésre nem volt esélye.

Talmácsi Gábor: "Sok minden összejött ebben az évben, de úgy gondolom, hogy hatodiknak lenni egy ilyen kiélezett kategóriában semmiképp sem lebecsülendő. A tárgyalások továbbra is folynak arról, hogy 2011-ben hol folytatom. Meglátjuk, mit hoz a jövő."

A legkisebb géposztályban indult Sebestyén Péter a 17. lett,  a MotoGP-ben a világbajnoki címet már korábban megszerző spanyol Jorge Lorenzo győzött.

Eredmények

MotoGP (30 kör, 120,15 km össztáv):
1. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 46:44.622 p
2. Casey Stoner (ausztrál, Ducati) 4.576 mp hátrány
3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 8.998 mp h.
A végeredmény (18 futam): 1. Lorenzo (spanyol, Yamaha) 383 pont, 2. Daniel Pedrosa (spanyol, Honda) 245, 3. Rossi 233, 4.
Stoner 225

Moto2 (27 kör, 108,135 km össztáv):
1. Karel Abraham (cseh) 43:49.499 p (átlagsebesség: 148,045 km/h)
2. Andrea Iannone (olasz) 0.522 mp hátrány
3. Julián Simón (spanyol) 0.583 mp h.
...10. Talmácsi Gábor 22.912 mp h.
A végeredmény (17 verseny): 1. Toni Elías (spanyol) 271 pont, 2. Simón 201, 3. Iannone 199,...6. Talmácsi Gábor 109