34 °C
Index - In English In English Eng

Marquez nyert Laguna Secában is

2013.07.22. 09:07

A két hete Németországban is győztes és a pontversenyben éllovas spanyol Marc Márquez nyerte meg a gyorsaságimotoros-világbajnokság MotoGP kategóriájának vasárnapi versenyét, az Egyesült Államok Nagydíját. A világbajnoki címvédő Jorge Lorenzo és nagy riválisa, Dani Pedrosa a Sachsenringen elszenvedett balesete ellenére rajthoz állt Laguna Secában, ahol csak a királykategóriának rendeztek vb-futamot. Előbbi spanyol motoros hatodikként, utóbbi ötödikként zárt.

MotoGP:

1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 44:00.695 p

2. Stefan Bradl (német, Honda) 2.298 mp hátrány

3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 4.498 mp h.

A pontverseny állása 9 futam után (még 9 van hátra): 1. Marquez 163 pont, 2. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 147, 3. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 137