Márquez zseniális húzással, utolsó körben nyert

2015.10.18. 12:40

A spanyol Marc Márquez nyerte az Ausztrál MotoGP-t, a második helyre Jorge Lorenzo jött be, aki csökkentette a hátrányát a pontversenyben vezető Valentino Rossival szemben.Márqueznek ez volt az ötvenedik futamgyőzelme.

Márquez az utolsó körben vette el a első helyet, a verseny nagy részében vezető Lorenzótól. A yamahás már a futam elején elmotorozott riválisaitól. Mögötte Rossi, Márquez és Andrea Iannone csatázott egymással.

A verseny második felében ez a hármas felzárkózott Lorenzóra, és újrakezdődött a küzdelem. Lorenzónak megint sikerült meglépnie, de Márquez nem adta fel, az utolsó körben, a 10-es kanyarban megelőzte ellenfelét.

„Őszintén szólva, nem hittem volna, hogy utolérem Jorgét, de száz százalékon nyomtam az utolsó körben, és a végén ez nagyszerű győzelmet jelentette nekem, és a csapatomnak, a Hondának. Az utolsó kör olyan volt, mint ha az időmérőn lettem volna. És amikor megfogtam Andreát, akkor száz százalékot adtam bele, a négyes kanyarban fékeztem egy nagyot, és métereket fogtam Jorgén, akkor azt gondoltam, talán lehetséges lesz nyerni" – nyilatkozta Márquez, aki a győzelmével Rossin is segített. Ha Lorenzo nyer, akkor most csak hat pont előnye lenne.

Eredmények:

MotoGP (27 kör, 120,096 km):
1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 40:33.849 perc
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.249 mp hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Ducati) 0.930 mp h.
    A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 296 pont, 2. Lorenzo 285, 3. Marquez 222

Moto3 (23 kör, 102,304 km):
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 37:34.742 perc
2. Efren Vazquez (spanyol, Honda) 0.132 mp h.
3. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 0.161 mp h.
    A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. Danny Kent (angol, Honda) 244 pont, 2. Oliveira 204, 3. Enea Bastianini (olasz, Honda) 188

Moto2 (25 kör, 111,2 km):
1. Alex Rins (spanyol, Kalex) 39:00.084 perc
2. Sam Lowes (angol, Speed Up) 6.633 mp h.
3. Lorenzo Baldassarri (olasz, Kalex) 10.408 mp h.
    A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. (és már világbajnok) Johann Zarco (francia, Kalex) 318 pont, 2. Rins 214, 3. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 206