Motorcsere, kiszakadt kerék: rémálomszerűen indult Michelisz szezonja

03718002 1306
2018.04.07. 18:57

Nem volt nehéz megjósolni, hogy 25 autó nem fog elférni a szűk marrákesi városi pálya első kanyarjában, és bizony rajtbalesettel is indult a WTCR 2018-as szezonjának első futama. Az első kanyarban többen is koccantak, végül hárman estek ki emiatt – Fédéric Vervisch, Tom Coronel és Aurélien Panis jártak rosszul.

A rajtnál és az azt követő zűrzavarban jól indult viszont az időmérős motorhiba után motorcserére kényszerülő Michelisz Norbert, aki a 25. helyről indulva hamar a 17. helyre jött fel. A rajtbaleset miatt egyébként előbb biztonsági autó jött, majd meg is szakították a futamot a sérült kocsik eltakarításának idejére.

Az újrarajt után nem sokáig tartott Michelisz futama: érthetetlen módon leesett a bal első kereke, így kiesett a magyar pilóta. A rádióban annyit közölt a csapattal, hogy nem ütközött senkivel, vagyis nem baleset miatt vált le a kerék.

A második biztonsági autós szakasz miatt harmadszor elrajtolt futamon nem változott az élen a sorrend, a rutinos, 56 éves Gabriele Tarquini megtartotta első helyét márkatársa, a világbajnok Thed Björk előtt, míg a harmadik helyen a Tarquinihez és Björkhöz hasonlóan szintén túraautó-világbajnok Rob Huff ért célba – jól mutatja az új sorozat, a WTCR minőségét, hogy a legelső futamon három korábbi világbajnok állhatott fel a dobogóra.

A Zengő Motorsport két pilótája, Nagy Norbert és Szabó Zsolt a 16. és 18. helyen zárták a szezon első futamát, Szabó egy kör hátrányban.

Az új lebonyolítás szerint Tarquini 27, Björk 20, Huff pedig 17 pontot szerzett. A végeredményt a leintés után módosították egy helyen, Bennani szabálytalan előzés miatt kapott 10 másodperc büntetést, így az ötödik helyről a kilencedikre esett vissza.

Vasárnap egy újabb időmérővel és két futammal folytatódik a program, vagyis a tragikus első nap után sok pilóta – köztük Michelisz is – nagyot javíthat egy jó szerepléssel.