TCR-pályacsúccsal nyitott Michelisz a Hungaroringen

2018.04.28. 09:46

Bár a hungaroringi felvezetőjében óvatosan látta a Hyundai esélyeit Michelisz Norbert, a szombati első szabadedzésen azonnal kiderült, hogy Marokkóhoz hasonlóan a Hungaroringen is nagyon megy a Hyundaioknak. Michelisz viszonylag korán az élre állt a 30 perces gyakorláson, majd később még egyszer javított saját idején, és 1:52.657-es körrel megnyerte a szabadedzést.

Ez egyébként új TCR-pályacsúcs a magyar pályán,

tavaly saját csapata, a M1RA Hondáját vezetve 1:52.740-nel szerezte meg a pole-t a TCR International Seriesben. Várhatóan a 12.30-kor kezdődő időmérőig tovább gyorsul, ahogy melegszik a pálya, és javul annak állapota.

A Hyundaiok remek teljesítményét mutatta, hogy Michelisz mögött az Yvan Muller Racing svéd világbajnoka, Thed Björk lett a második, az első hétbe pedig mind az öt Hyundai befért, köztük a M1RA-nál szabadkártyával induló Nagy Dániel is, aki ötödik lett úgy, hogy a többieknél 20 kilóval nehezebb a kocsija.

A másik magyar szabadkártyás, Tassi Attila a 25. helyen zárt, a Zengő Motorsport két versenyzője, Nagy Norbert és Szabó Zsolt pedig a 19., illetve 22. időt autózta.

Db2jropXUAEg1eb

A második szabadedzésen az Yvan Muller Racing két pilótája, Muller és Björk végzett az első két helyen, mögöttük következett Michelisz a harmadik helyen. Muller 1:52.707-tel nyert, vagyis nem javította meg Michelisz reggeli TCR-rekordját. Nagy Dániel, a M1RA versenyzője egy hatodik hellyel folytatta a jó szereplést, Tassi a 10. helyig javított, a zengős Nagy Norbert befért a top 15-be (a 13. helyen), Szabó Zsolt pedig a 20. időt autózta.