Előd
17 °C

Mindkét futamon magyar indul a 3. helyről a TCR Europe-ban

2018.05.19. 16:29

Azok után, hogy a TCR alapú sorozatokra érvényes teljesítménykiegyenlítő rendszer (BoP - balance of performance) komoly csapást mért a szezonban eddig meglehetősen jól teljesítő Hyundaiokra, még a TCR Europe-on belül érvénybe lépő büntetősúlyok is nehezítették a dél-koreai márka, így Michelisz Norbert csapatának, a M1RA-nak is a dolgát a hollandiai Zandvoortban.

Az első két szabadedzésen ennek ellenére egész jó eredményeket sikerült elérni a Hyundaioknak – az első edzésen Nagy Dániel a 6. és 11. helyeken zárta a gyakorlásokat, csapattársa, Francisco Mora a 16. és 10. helyeket érte el (már a M1RA-festést használó kocsival), de hogy a büntetősúlyok ellenére valamennyire versenyben lehetnek,, azt az Európa-kupa összetett pontversenyét vezető Dusan Borkovic mutatta meg, aki a Target Competition Hyundaiával megnyerte a második edzést.

Jól ment az edzéseken a KCMG magyar pilótájának, Tassi Attilának is, aki a második félórás gyakorláson a harmadik legjobb idővel zárt, összességében viszont a zandvoorti versenyre a WTCR-pilóta Jean-Karl Vernay helyére beugró hazai versenyző, Jaap van Lagen volt a legjobb a Leopard Lukoil Audijával, ő egy első és egy második legjobb idővel villant az időmérő előtt.

A kvalifikáció első 20 perces szakaszában a top 12-be való továbbjutás volt a cél, ezt az Európa-kupában induló három magyar versenyzőből ketten is sikerrel teljesítették, egyedül a JLG Motorsport-pilóta nem jutott tovább, Tassi és Nagy mellett nem sikerült viszont a továbbjutás Nagy csapattársának, a másik M1RA-s Morának, aki csak a 18. lett.

Az időmérő második, tízperces felében a spanyol Mikel Azcona ugrott egyből az élre, őt Van Lagen és Tassi követték az első mért körök után – a holland csak 2 századdal volt lassabb –, másodikra viszont nagyon odatette magát hazai pályán Van Lagen, és megszerezte a pole-t. Igazán komoly változások mögötte nem jöttek, Tassi Attila a harmadik rajtkockát szerezte meg, Nagy Dániel pedig a nyolcadikat, vagyis mind a fordított rajtrácsos, mind a rendes futamon magyar pilóta indulhat a harmadik helyről. A fordított rajtrácsos pole-t Danny Kroes húzta be.

A TCR Európa-kupa szombaton és vasárnap is 1-1 futammal folytatódik majd, ezeket 23 perc + 1 kör formátumban rendezik majd. A TCR Europe a hétvégén együtt versenyez a WTCR-rel, vagyis a túraautó-világkupával, a két sorozat teljes programja így alakul: