Hatalmas pályacsúcs dőlt a leghalálosabb motorversenyen

2018.06.08. 16:42

Abszolút pályacsúccsal nyerte Peter Hickman az Isle of Man TT Senior TT versenyét pénteken, miután óriási csatában lenyomta Dean Harrisont.

Hickman 8 másodpercet javított Harrison nem sokkal korábban felállított pályacsúcsán, a 16:42,778 perces idő ráadásul azt is jelenti, hogy 135,452 mérföld/órás, vagyis 217,988 km/h-s átlagot ment a pályán, először 135 mérföld/óra fölé emelve a tempót.

Korábban az oldalkocsisoknál Ben és Tom Birchall is pályacsúccsal nyert, ők először mentek 19 perc alatti kört oldalkocsis motorral a verseny történetében, 18:59,018-as körrel nyertek.

A 2018-as Isle of Man TT versenyen két motoros is életét vesztette, ezzel összesen már 257 versenyző lett áldozata a Snaefell Mountain versenypályának.