Alonsóéknak Nakadzsima húzta be a Le Mans-i pole-t

2018.06.15. 09:22

Csütörtökön bebiztosította a legjobb rajthelyet a hétvégi Le Mans-i 24 órásra a Nakadzsima-Alonso-Buemi összetételű Toyota. A leggyorsabb kört a japán pilótával a volánnál futották, ez épp csak elmaradt Kamui Kobajasi tavalyi körrekordjától.

Nakadzsima már szerdán is a leggyorsabb volt, aztán ebből az időből is lefaragott még két másodpercet, pedig az időjárás nem volt ideális, még az eső is szemerkélt.

Fernando Alonso gratulált Naladzsimának és megköszönte neki a pole pozíciót, ami így a lehető legjobb helyzetbe hozza őt, hogy Le Mans-győztes legyen.

A spanyol az autósport hármas koronájára hajt, azaz monacói F1-es győzelme mellé Le Mans-t és az Indianapolis 500-at is meg akarja nyerni. Amerikában tavaly próbálkozott, de a hajrában motorhibával ki kellett állnia.

A Triple Crown-t eddig egy ember csinálta meg, Graham Hill.

Az idei 24 órás szombat délután startol.