Rossi olyat ütközött, hogy keresztet vetett, Marquez nyert

2018.07.01. 15:08

Három éve nem volt olyan hihetetlen futam a MotoGp-ben, mint vasárnap Assenben. A 2015-ös Ausztrál GP volt hasonló a Holland TT-hez.

• 8 őrült ment 25 körön át centikre egymástól, hol a pályán, hol a füvön, hol a bukótérben
  • a feléig Jorge Lorenzo vezetett, aki aztán csak 7. lett
  • állt az élen Lorenzo, Dovizioso, Marquez, Rossi, Vinales
  • az első necces pillanat a Rossi-Lorenzo-ütközés volt, az olasz hátulról belement a ducatisba 200-zal, mert az hirtelen lelassult - mindketten megúszták (Rossi a futam után, mikor fegyverhordozójának, Ucciónak mesélte, mi történt, keresztet vetett)
  • Rins-Marquez-koccanás következett, a világbajnok félig lecsúszott a motorrol, de mázlija volt, meg tudta fogni (vizsgálták is az esetet, de sima versenybalesetnek minősítették, az is volt)
  • Marquez visszavágott hamar Rinsnek, kicsit meglökte, de nagyobb dráma nélkül mentek tovább
  • Vinales az élen lefutott a pályáról a fűre 200 fölött, de megtartotta, csak visszaesett
  • a hajrában Marquez az első helyért előzte Vinalest, összeértek, mélyen kisodródtak a bukótérbe, Dovizioso átvette a vezetést Rossi előtt
  • Rossi megelőzte Doviziosót a hajtűben, de a kigyorsításnál két oldalról előzte őt vissza Marquez és Dovizioso, a spanyol itt vette át a vezetést végérvényesen
  • Rossi az utolsó előtti kör kezdetén Doviziosót a sikánban visszaelőzte, meg kellett tartania a második helyet, hogy két kör alatt még befoghassa a győzelemért Marquezt: irtó későn fékezett a célegyenes végén a visszatámadó Dovizioso ellen, nem fért bele, lefutott a bukótérbe, hatodiknak csúszott vissza
  • Marquez az élen meglógott, megnyerte a versenyt
  • a második helyért Vinales és Rins megelőzte Doviziosót, a yamahás (Vinales) lett a második, a suzukis a harmadik, az utolsó kigyorsítás döntött köztük
  • Rossi az utolsó kanyarban még megtámadta Doviziosót, de az rögtön visszavette a negyedik helyet, Rossi ötödik lett

A futam végeredménye, az első nyolc majdnem a célig együtt harcolt a pozíciókért:

1 Marquez; 2 Rins; 3 Vinales; 4 Dovizioso; 5 Rossi; 6 Crutchlow; 7 Lorenzo; 8 Zarco; 9 Bautista; 10 Miller; 11 Iannone; 12 P Espargaro; 13 A Espargaro; 14 Redding; 15 Pedrosa; 16 Rabat; 17 Smith; 18 Syahrin; 19 Nakagami; 20 Luthi.