Michelisz motorcsere miatt a mezőny végén, büntetés miatt bukik jó helyet az egyik zengős

2018.10.06. 05:42

Marokkó és Portugália után a szezon harmadik utcai versenyére érkezett a WTCR a kínai Vuhanba, ahol a két pénteki szabadedzés alapján egyértelművé vált, hogy az Audi lehet a hétvége nagy nyertese az új büntetősúlyoknak köszönhetően, a Hyundai, vagyis Micheliszék pedig a zandvoorti nullázás második felvonására készülhetnek az elmúlt három versenyhétvége túl jó teljesítményei miatt.

Éppen ezért Michelisz élt is a lehetőséggel, és ha már úgy tűnt, hogy nem sok esélye van jó hely megszerzésér az időmérőn, motort cserélt, így biztossá vált, hogy a mezőny végéről kezdheti majd az első futamot.

Az utcai pálya miatt a megszokott 30 percesnél 10 perccel hosszabb időmérőn csak bejáratta az új motort, és látszólag már az utolsó két versenyhétvégére spórolt a gumikkal és az autóval, legalábbis nem törekedett a Hyundai által azért elérhető 1:23-as körök közelébe kerülni.

Az élen nagyjából két kérdés volt csak: a hatból melyik Audi nyeri az időmérőt, illetve a hat Audi mellé ki lesz az a négy pilóta, aki bekerülhet a top 10-be. Végül apró meglepetésre az egyik audi kimaradt a top 10-ből, Aurélien Panis csak a 12. lett, míg az időmérőt Jean-Karl Vernay nyerte a Cuprával egész hétvégén eddig jól teljesítő Pepe Oriola, illetve Nathanaël Berthon előtt. A top 10-be öt Audi, egy Cupra, egy Honda, egy Alfa Romeo és a két Peugeot fért be.

Michelisz mellett ketten kaptak még büntetést az első futamra – a Zengő-pilóta Szabó Zsolt Dávid a a remek 13. rajthelyét bukta 10 rajthelyes büntetéssel még az első szabadedzés miatt, amikor nem vette figyelembe a piros zászlót, míg a hondás Ma Csing-hua még a ningpói második versenyen szedett össze 5 helynyi büntetést, a kínai versenyző a 15. helyről került hátrébb.

A top 10-be be nem került két márkát nézve a legjobb volkswagenes Rob Huff volt a 14, a legjobb hyundaios pedig Thed Björk a 17. helyen. Ennél érdekesebb viszont, hogy az első 23 pilóta lényegében 1 másodpercre volt egymástól, Nagy Norbert a 23. helyen 1,036 másodpercre jött a pole-időtől, eléggé összerázódott tehát a mezőny.

Az időmérőt kétszer is meg kellett szakítani piros zászlóval, először fél órával a kezdés után egy rövid időre, amíg a helyére tettek egy gumibálát, amit Gordon Shedden talált el az Audival, közvetlenül azelőtt, hogy kicsúszott volna az egyik kanyarban, majd a márkatárs Berthon állt meg a pálya közepén abban a kanyarban, ahol Shedden korábban eltalálta a bálát. Ekkor még 3 perc volt hátra, amit rövid várakozás után ki is használhattak a versenyzők.

A szombati futam magyar idő szerint 10.00-kor kezdődik, vasárnap hajnali 3-kor jön az újabb időmérő, majd 9.45-től és 11.05-től a két futam.