Jenő

Micheliszék feltámadtak Szuzukában

03718010 10839
2018.10.26. 06:47

A Szuzukára kiadott WTCR-büntetősúlyok tökéletesen összerázták a mezőnyt a túraautó-világkupa utolsó előtti fordulójára, legalábbis a szabadedzések teljesen váratlan sorrendet hoztak.

Az első szabadedzésen – amit a Zengő Motorsport pilótái kihagytak, a foglalt taxik miatt ugyanis nem jutottak ki a pályára – Mat'o Homola volt a leggyorsabb a Peugeot-val, mögötte egy Audi (Aurélien Panis), majd Homola csapattársa, Aurélien Comte jött. Michelisz Norbert legjobb hyundaiosként az ötödik helyen zárta az edzést (három márkatársa viszont a top 10-en kívül volt), a legjobb tízben pedig hat márka is befért, erre nagyon régen volt példa.

A sorrend tovább bonyolódott a második edzésre, ezt Yann Ehrlacher nyerte Hondával, Comte a második helyre ért fel a Peugeot-val, majd a harmadik helyen megint Honda jött, Esteban Guerreri. Michelisz a négy Hyundaiból a leglassabbként a 11. helyen zárt, a két Zengő-versenyző pedig a mezőny végére csatlakozott a pályával ismerkedve.

Ilyen előjelekkel őrült időmérőre lehetett számítani, ha már rendhagyó módon a hétvége mindkét kvalifikációja péntekre került. Az első, 30 perces időmérő felénél Kevin Ceccon állt az élen az Alfa Romeóval hatalmas meglepetésre, majd nem sokkal később a peugeot-s Comte előzte meg, de jól ment a Hyundaioknak is, percekkel a leintés előtt a négy dél-koreai autóból három is a top 10-ben volt, Michelisszel a 8. helyen.

Ekkor egy bizarr jelenet jött: az akkor még top 10-en kívüli Thed Björk valamiért feltartotta a mezőnyt a pálya hátsó szakaszán, 7-8 autó állt össze mögötte, amivel az utolsó pillanatokban már nem nagyon tudtak javítani a tömörülés miatt. Michelisz még időben kivágott Björk mellől, és a legvégén be tudott volna szorítani még egy mért kört, de végül kikanyarodott a boxutcába, amikor kiderült, nem tud javítani a 8. helyén.

A pole-t Comte vitte, Ceccon és Guerrieri előtt, a legjobb hyundaios Tarquini lett az ötödik hellyel, a top 10-be a hét márkából egyedül Cupra nem fért be (Mehdi Bennani 7. lett a Volkswagennel, Jean-Karl Vernay 9. az Audival), a legjobb cuprás Pepe Oriola volt a 12. helyen. A második szabadedzéshez hasonlóan az időmérőt is a Zengő Motorsport két versenyzője zárta hátul. A több mint egy év kihagyás után visszatérő Tiago Monteiro 20. lett. Az első 14 helyezett 1 másodpercen belül volt az időmérő végén, ami szintén azt mutatja, mennyire összeállt a mezőny.

A pénteki első időmérővel a szombaton reggel 7.05-kor kezdődő futamra lett meg a sorrend, a pénteki második, 8.30-kor kezdődő időmérőn a vasárnapi futamokra kvalifikál majd a mezőny.