Pandora, Gabriella
-1 °C

Egy 15 éves motoros Grand Prix-győzelemmel sokkolt

2018.11.18. 17:13

Óriási meglepetésre megnyerte élete első gyorsaságimotoros világbajnoki futamát a Moto3-as kategóriában a 15 éves Can Öncü a valenciai idényzárón, írja az MTI.

A negyedik helyről rajtoló török versenyző váratlan első helyével történelmet írt, mivel ő lett a legfiatalabb Grand Prix-győztes. A már világbajnok spanyol Jorge Martin másodikként ért célba.

Can Öncü ünnepli valenciai győzelmét

Az elit kategória, a MotoGP futama félbeszakadt az eső és a pályán felgyülemlett víz miatt, az újraindítás után pedig az összetett pontversenyben második Andrea Doviziosót intették le elsőként.

A kilencszeres világbajnok Valentino Rossi öt körrel a vége előtt elesett, akárcsak az ötödik vb-címét korábban bebiztosító Marc Márquez is.