Márquez simán leszállította a 300. Honda-győzelmet

2019.05.19. 15:10

A spanyol Marc Márquez nyerte a MotoGP franciaországi, Le Mans-i futamát.

Az első helyről Marc Márquez startolt, és sikerült is megőriznie a pozícióját Danilo Petrucci és Jack Miller előtt.

A mezőnytől Márquez és Miller szakadt el, az ausztrál egy rövid időre át is vette az ötödik körbe, de nem sokkal később felzárkózott rájuk Andrea Dovizioso és Valentino Rossi is.

Pár kör után Márquez megtalálta a ritmusát, másfél másodpercnyire lépett el, mögötte Dovizioso vette át a második helyet. Ahogy haladt előre a verseny, az igazi küzdelem ezért a pozícióért zajlott, Petrucci támadta folyamatosan Doviziosót.

000 1GK3ZP

Márquez simán behúzta a győzelmet, a legutóbbi négy futamból hármat nyert, és csapatával a Honda Repsollal is fontos mérföldkőhöz ért, a 300. MotoGP-futamgyőzelmet szerezte a márkának.

A Márquez család ráadásul duplázott, mert a Moto2-es futamon Marc öccse, Alex nyert.

A MotoGP-n a második helyre végül Dovizioso jött be, Petrucci (Ducati) lett a harmadik, két másodpercet kaptak a győztes spanyoltól.