A címvédőt verte élete első GP-győzelmén

2019.06.02. 17:13 Módosítva: 2019.06.02. 18:04

A Ducatival versenyző Danilo Petrucci nyert a Moto GP Olasz Nagydíját. A 28 éves pilótának ez volt a 124. futama a kategóriában, pódiumra is csak nyolcszor került eddig, győzni pedig először sikerült.

Az olasz versenyző remekül verte vissza előbb csapattársa, Andrea Dovizioso, majd a címvédő, ötszörös világbajnok Marc Márquez támadásait is. Idén már másodszor került dobogóra, ezzel az eredménnyel Márquez, Dovizioso és a spanyol Alex Rins mögé, a negyedik helyre jött fel.

A Moto2 a spanyol Alex Márquez, míg Moto3-ban az olasz Tony Arbolino bizonyult a legjobbnak, utóbbi nem is akármilyen körülmények között. Csak 29 ezreddel tudta előzni a második Lorenzo Dalla Portát, de még a 10. helyen végzett Alex Binder is 1,597 másodperccel maradt csak le Arbolinotól. A sorozat következő futama június 16-án Barcelonában a Katalán Nagydíj lesz.