Elrajtolt a Dakar, Alonso 11. lett az első szakaszon

2020.01.05. 20:39

Vaidotas Zala nyerte a 2020-as Dakar-rali első szakaszát az autósok között, írja az MTI. A litván versenyző két percet vert  a 13-szoros Dakar-győztes francia Stéphane Peterhanselre, a motorosoknál a címvédő ausztrál Toby Price nyert. Az első szakasz  (és valószínűleg az egész Dakar) legnagyobb vesztese a kétszeres Le Mans-i győztes francia Romain Dumas, akinek autója a 65. kilométernél kigyulladt és porig égett.

Idén először Szaúd-Arábiában rendezik meg a nagy hagyománnyal bíró sivatagi versenyt, az utóbbi években Dél-Amerikai adott otthont a száguldásnak. Az indulóknak 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kell megtenniük Dzsiddából rajtolva, a cél a Rijádtól 40 kilométerre lévő Kiddijában lesz.

• 3. Matthias Walkner (osztrák, KTM) 40 másodperc hátrány

Az indulók között találjuk a kétszeres Forma-1-es világbajnokot, Fernando Alonsót is, akinek ez lesz az első Dakarja. Navigátora sem akárki: a motorosok között ötszörös győztes Marc Coma. Van még hová fejlődnie Alonsónak, az első szakaszon 11. helyen ért célba Toyotájával, 15 percet kapott a győztestől. Hétfőn egy 376 kilométeres szakasszal folytatódik a verseny.

Nem idegen a Forma-1-től 2018-ban visszavonult spanyoltól, hogy más kategóriákban is kipróbálja magát: indult korábban az Indy 500-on, a Le Mans-i 24 órás versenyt kétszer meg is nyerte.