Belehalt a Dakaron szerzett sérüléseibe a holland motorversenyző

2020-01-24T104638Z 1165515112 RC2AME92P182 RTRMADP 3 MOTOR-RALLY
2020.01.24. 12:08 Módosítva: 2020.01.24. 12:11

Belehalt a Dakar ralin szerzett sérüléseibe a holland Edwin Straver motorversenyző. A 48 éves Straver még múlt héten, a Szaúd-Arábiában megrendezett verseny egyik szakaszán bukott. Körülbelül 50 kilométeres sebességnél esett le a motorjáról, aminek következtében eltört az egyik csigolyája, súlyos agyi sérülései keletkeztek, később kómába került. A szerencsétlenül járt versenyzőt azonnal kórházba szállították.

Straver harmadik alkalommal indult a Dakaron. Úgy versenyzett, hogy nem voltak segítői, maga szerelte a motorját. Társai kedves, nyitott embernek ismerték, aki imád homokon motorozni. Családja is a verseny helyszínén tartózkodott, amikor a baleset történt, mert a holland mindenképpen célba akart érni.

A Straver az idei Dakar második halálos áldozata: a 40 éves Paulo Gonçalves portugál motorversenyző még a verseny alatt hunyt el.

A versenyt a spanyol Carlos Sainz nyerte, a kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso a 13. helyen zárt.

(Borítókép: Edwin Straver a Dakar ralin 2020. január 16-án. Fotó: Hamad I Mohammed / Reuters)