MotoGP: a legutolsó kanyarban dőlt el a Stájer Nagydíj, harmadikból lett első

000 1WO82H
2020.08.23. 17:14

Nagy meglepetésre a KTM-mel versenyző portugál Miguel Oliveira nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság elitkategóriája, a MotoGP Stájer Nagydíját Spielbergben.

Oliveira pályafutása első győzelmét szerezte, egyben az első portugál MotoGP-futamgyőztes lett. Mögötte az ausztrál Jack Miller lett a második, míg a harmadikként a spanyol Pol Espargaro jött be. A portugál pilótához hasonlóan a KTM Tech 3 is először győzött az elitkategóriában.

A futam rendkívül kiélezett volt, Oliveira a legutolsó kanyarban nyerte meg a versenyt, a túlzottan kisodródott Miller és Epargaro mellett belül húzott el.

A 28 körösre tervezett vasárnapi futamot a 17. körben piros zászlóval félbeszakították, miután Maverick Vinalesnek a célegyenes végén fékprobléma miatt 200 km/órás sebesség felett, menet közben le kellett ugrania Yamahájáról. Az eset után a spanyol pilóta azonnal felállt, és saját lábán sétált odébb, falba csapódó motorja azonban teljesen kiégett. A versenyzők az akkori állás szerint sorakoztak fel a rajtrácsra, innen indult újra az immár csak 12 körös verseny.

Ez volt a MotoGP történetének 900. futama. Az idei szezonban Oliveira már a harmadik új győztes, és eddig 11 különböző versenyző állt dobogón.

Szombaton a Honda bejelentette, a címvédő Marc Márquez jobb felkartörése miatt a mostani idényben csak az utolsó futamokra térhet vissza.

Moto2-ben a spanyol Jorge Martin nyerte a futamot, ám az utolsó körben kiszélesítette a pályát, így a második helyre sorolták, a győzelmet pedig az olasz Marco Bezzecchi könyvelhette el.

(Index/MTI)

Eredmények:

MotoGP (12 kör):-

1. Miguel Oliveira (portugál, KTM Tech 3) 16:56.025 perc
2. Jack Miller (ausztrál, Ducati) 0.316 másodperc hátrány
3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 0.540 mp h.

Az állás öt futam után: 1. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) 70 pont, 2. Andrea Dovizioso (olasz, Ducati) 67, 3. Miller 56

Moto2 (25 kör):
1. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 37:12.461 perc
2. Jorge Martin (spanyol, Kalex) azonos idővel
3. Remy Gardner (ausztrál Kalex) 1.027 másodperc hátrány
Az állás hat futam után:  1. Luca Marini (olasz, Kalex) 87 pont, 2. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 79, 3. Martin 79

Moto3 (23 kör):
1. Celestino Vietti (olasz, KTM) 37:10.319 perc
2. Tony Arbolino (olasz, Honda) 0.410 másodperc hátrány
3. Ogura Aj (japán, Honda) 0.938 mp h.
Az állás hat futam után: 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 106 pont, 2. Ogura 81, 3. John McPhee (brit, Honda) 67

Borítókép: Miguel Oliveira (a kép bal szélén) az utolsó kanyarban előzte meg Jack Millert és Pol Espargarót a Stájer Nagydíjon (Joe Klamar/AFP)