9. KOR 9 12 9 30
10. GBR 9 9 12 30
  ...
13. HUN 8 6 3 17

Warning: fopen(/www/index/munka/sport/olimpia2004/data/cache/meccsevent/meccsevent.37.dat) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /http/htdocs/munka/sport/olimpia2004/lib.php on line 21

Warning: fputs(): supplied argument is not a valid stream resource in /http/htdocs/munka/sport/olimpia2004/lib.php on line 22

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /http/htdocs/munka/sport/olimpia2004/lib.php on line 23

4. negyed 7. perc
Kásás lőtt, Sefik védett, maradt a szerbeknek fél percük. De semmire sem mennek vele!! Olimpiai bajnok Magyarország!!

Nincsen víz, csak cseppek és bugyborékok között süvöltő magyar olimpikonok. Ezúttal is győztünk, olimpikonok vagyunk. Kérem mondják hangosan.

"A mértéktartó tréfák szórakoztatnak, a szertelenektől haragra gerjedünk." - fogalmaz Seneca, akinek Hupákhübrisz téren van tésztamenzája.

Öröm, boldogság.

"...az életben van valami kívánatos..." - motyogja Epikurosz, akinek kozmetikai szalonja van a Rondafityisz téren.

Gojkovics akkora kapufát lőtt, hogy hirtelen fél métert apadt a medence.

4. negyed 6. perc
Szerb kapufa után Benedek lőtt szintén kapufát.

4. negyed 5. perc
Újabb kimaradt szerb előny után KIss Gergely negyedik, a magyar csapat nyolcadik gólját szerzi.

Bujaszinovics lövése a felső lécről repül el. Átkavarunk gólt szerezni. Kiss megszerzi. Végre vezetünk. Szophoklész lelépett az egyik koreai nővel.

Kettős hátrányban három pólósunk a kapuban. Mindig így kellene lenni. Végre egyenlítünk.

4. negyed 4. perc
Kásás négyméteresből egyenlített! (7-7)

4. negyed 3. perc
A magyar casapat hozzáállását jól jelzi, hogy kettős emberhátrányban sem kapott gólt.

"Inkább egy szép cselekedettel vétsem el
A célomat, mintsem, hogy győzzek, aljasul."
- veti fel Szophoklész, akit azonnal elküldenek a francba. Rontunk.

4. negyed 1. perc
Magyar emberelőnyben Kásást egy pillanatra hagyták magára és egyből hatalmas gólt lőtt. (6-7)

3. negyed 6. perc
Kásás előbb kapufát, majd előnyből ziccerben a kapusba lőtt.

"A célod valami nemes legyen." - fogalmaz Kleobulosz, minden idők egyik legnagyobb bölcse, akitől a híres "ha hideg van öltözz rétegesen" is származik.

Sajnos csak a védelem meg a gólszerzés nem megy úgy ahogy jó lenne.

Végre elkezdtek csalni a bírók.

Valaki valakinek a fürdőgatyáját rángatta a víz alatt. Hol van ilyenkor az úszómester?

3. negyed 4. perc
Mindkét oldalon sorra maradtak ki a helyzetek.

3. negyed 3. perc
Szerb előny végén Szécsi védett bravúrral, majd a játékvezető a negyedik kontrát fújja egy negyeden belül.

3. negyed 2. perc
Szapics távolról lőtt Szécsi keze alatt a jobb sarokba. (5-7)

Iszonyatos állapotba kerültem a góltól, amelyet Szapics szerzett. Buzogjon a víz. Szécsi úgy üvölt, hogy látszanak a hanghullámok.

3. negyed 1. perc
A szerb center elszabadult Steinmetz Ádám mellől és zizzerből nem hibázott. (5-6)

Félidőben egyenlő. Izgalmas és erőszakos sport ez a vízilabda. A bírók most nem nagyon csaltak. Biztos majd a végén.

"Egy érzületből másba át miért csapongsz
S mérték fölött, vaktába' mért gyülölsz, szeretsz?"
Kérdezi Euripidész a trójai nőktől.
A koreai nők sértetten hallgatnak.

Kásás fejen csűrte Sefik(?)et, a szerbek hombárkoponyájú kapusát. Ismét egyenlítünk, ez csodás.

2. negyed 6. perc
Kimaradt helyzetek itt is-ott is, majd Kásás lövése pattan Sefik fejéről kapufára. A negyed vpége előtt fél perccel Varga egyenlített centerből. (5-5)

2. negyed 5. perc
Újabb szerb emberelőny, újabb szerb gól. Szerzője Gojkovics. (4-5)

Nem hagynám, hogy Szécsit ilyen szinten abuzálják.

"...jobban óvakodjunk igazságtalanságot tenni, mint olyat elszenvedni" - vélekedk Platón.

2. negyed 4. perc
Kásás remek indítását Benedek lövi a kapuba, ismét egyenlő az állás. (4-4)

Történések: egy karizmatikus Szécsi védés, meg egy hasonló a szerb kapuban. Ez az uszadék Nikodics aztán egy borzalmas gólt szerez. Benedek viszont ugyanezt nagyon szépen teszi. Egáll.

2. negyed 3. perc
Ikodinovics bombája után ismét a szerbeknél az előny. (3-4)

2. negyed 2. perc
Kimaradt szerb emberelőny után Benedek lövését védte Stefik.

2. negyed 1. perc
Kiss Gergely ott folytatta, ahol az első negyedben abbahagyta. Hatalmas gólt lőtt a szerb kapu bal sarkába. (3-3)

Kiss Gergely góljával kezdődik a második negyed, illetve a mérkőzés, most hogy egyenlítettünk.

Arisztotelész szerint: "bizonyos tekintetben mindenki maga felelős a lelki alkata kialakulásáért."

1. negyed 7. perc
Az utolsó pillanatban hétmétereshez jutottunk, melyet Kiss Gergely váltott góllá. (2-3)

Molnár fejét a kapu előtt a vízfelszínbe tunkolják, így a négyméteres büntetést kapnak ellenfeleink, amelyet Kiss Gergely jutányos áron értékesít, így hátrányunk egy gólra kopik. A bírók elsietnek átlapozni a csalásszakkönyvet. A koreai nők az alkaromat szőrtelenítik, amikor nem figyelek oda.

Lelki fordulat állt be végre. Szécsi kezdi visszanyerni karizmáját. Két szerb kiáll, gólt szerzünk. Most pedig következzen egy kis védekezés.

1. negyed 6. perc
Steinmetz Ádámról szinte egyszerre állítottak ki két embert, és a kettős emberelőnyből Kiss Gergely szerzett gólt. (1-3)

1. negyed 5. perc
Szapics kapufát lőtt, majd Steinmetz Ádám kezéről sodorták le a labdát. A következő szerb akció végén Szécsi védett.

1. negyed 4. perc
Kiss Gergely kétszer is próbálkozhatott, előbb blokkolták lövését, majd a kapus védett.

Azt hiszem gólszerzésre készülünk ezúttal.

1. negyed 3. perc
Jelenics centerből talált a magyar kapuba. (0-3)

A védekezésünket nehezíti, hogy mindenkit kiállítottak. Kiss Gergely lezúzta a festéket a kapufáról. Egyébként szép időnk van, a víz enyhén klóros, körülöttem pajkos koreai nők és pajkos háborús bűnösök.

1. negyed 2. perc
A második perc a második szerb gólt hozta. (0-2)

1. negyed 1. perc
Csirics bombagóljkával kezdődött a találkozó, majd Molnár ellen fújtak támadó szabálytalanságot. (0-1)

A szerbek-montenegróiak hozták el a labdát és abban a pillanatban csalni kezdtek a bírók. Már kaptunk is két gólt.