Sheringham 26 milliót nyert Portugáliában

2010.09.03. 12:46
Az egykor MU-sztár all-inből esett ki, 5. a profik pókerversenyén, a fődíj a 20 éves Toby Lewisé.

Szeptember 2-án rendezték a European Poker Tour vilamourai főversenyének nyolcfős döntőjét a 130 millió forintos fődíjért.

A verseny chip leadere Toby Lewis volt 3 322 000 zsetonnal, őt követte Sam Trickett (3 318 000) és az egykori angol válogatott futballista, Teddy Sheringham (1 783 000).

A pókerprofik helyett mindenki Sheringham játékára volt kiváncsi. A karrierje alatt több mint 300 gólt szerző, 51-szeres angol válogatott futballista először jutott rangos verseny döntő asztalára (37 248 eurót ezzel már biztosan nyert), 2005 óta tartó pókerpályafutása csúcsára ért Portugáliában, írja a Póker Akadémia.

Remekül kezdett, A-J lapjaival legyőzte Rob Hollink 10-8 kezét a 3-K-A-8-7 boardon, és a 7. helyen kiejtette ellenfelét. Nem sokkal később K-K-lyal nagyobb kasszát nyert Sam Trickett Q-Q lapjai ellen a 8-10-9-A-7 asztalon és magabiztosan tartotta magát az élmezőnyben.

Frederik Jensen búcsúja után, ötfős játéknál kiegyenlítetté vált a küzdelem. Toby Lewis 4 200 000 zsetonnal, hatalmas előnnyel vezette a versenyt, de Jason Lee (1 800 000), Sam Trickett (1 795 000), Teddy Sheringham (1 750 000) és Martin Jacobson (1 500 000) is hasonló zsetonnal állt.

Hatalmas küzdelem alakult ki, a következő kiesőre közel másfél órát kellett várni. Ekkor Sheringham és Jacobson került all-inbe a K-9-10-9 turnön. Az egykori focista K-Q lapjaival két párt, míg Jacobson J-Q kezével sort mutatott. Sheringham a 3-as riveren nem tudott fullt kialakítani, így az 5. helyen, karrierje legnagyobb - 93 120 eurós - nyereményével távozott.

Felpörögtek az események, 20 perc alatt kiesett Sam Trickett (4. hely - 139 680 euró), Jason Lee (3. hely - 186 240), így Martin Jacobson Toby Lewisszal mérkőzött meg a heads-upban.

A két profi párbaja közel 3 óráig húzodott, végül az A-9-10-5 boardon, az abban a pillanatban kevesebb zsetonnal rendelkező Jacobson all-in ment 9-5 lapjaival, amit Lews 5-5 kezével egyből megadott. A 10-es river nem segített Jacobsonon, a 2. hellyel 297 984 eurót nyert.

A versenyt így a 20 éves profi angol pókeres, Toby Lewis nyerte, pályafutása legnagyobb sikereként 467 835 eurót kapott.