Gyöngyi
14 °C

Egy lépésre a vb-címtől és a 160 milliótól a magyar pókeres

2014.06.28. 14:33
Szécsi Norbert második világbajnoki címét szerezheti meg, ketten maradtak versenyben a pókervébé 5 000 dolláros versenyén.

Május 27­-én indult a póker legnagyobb fesztiválja, a World Series of Poker (WSOP), vagyis a 45.
Las Vegas-­i póker­világbajnokság. A július közepéig tartó eseményen 65 versenyt rendeznek, a póker számos játéktípusában.

A 49-­es verseny, vagyis az 5000 dollár nevezési díjú No Limit Hold'em június 25­-én indult. 696 játékos nevezett, 3 271 200 dolláros (körülbelül 715 millió forint) nyereményalap alakult ki. A 2. napra 204-­en jutottak tovább, köztük a tavalyi vébé 1 000 dolláros No Limit Hold'em versenyének
bajnoka, Szécsi Norbert.

A 2. napon elérte a mezőny a 72 fizető helyet, a legjobb 23 játékosig pókereztek. Szécsi ismét
kivívta a továbbjutást, 370 000 zsetonjával a 15. helyet foglalta el. Egy női pókeres, Margareta Morris vezette a mezőnyt, 805 000-­rel.

Szécsi kiválóan kezdte a pénteki 3. napot, az ismert pókerprofit, Anthony "holdplz" Spinellát és
Vinicus De Silvát is kiejtette. A kilencfős döntőt a második legtöbb zsetonnal kezdte, írja a Póker
Akadémia.

A 25. vakszinten Szécsi 1 185 000 zsetonra esett vissza, de sikerült dupláznia, Blake Bohn AK
handje ellen nyert osztott dámákkal, semleges board érkezett. Bohn előtt kevés zseton maradt, ő
lett a döntő első kiesője, A5­-tel vesztett az EPT Berlin-bajnok MacPhee AJ-­ja ellen.

Ezután Dolan, Gaspard és MacPhee búcsúzott, majd Price. Utóbbi A5­-tel vesztett Szécsi AK lapja
ellen.

A 4. helyet Margareta Morris szerezte meg, Miscikowski volt a kivégző, majd Miscikowski flopolt
két párral kiejtette Loesert is, aki top párra tette be stackjét, és nem sikerült javulnia.

Közel egyenlő állásból indult a heads­up Szécsi és Miscikowski között. A két pókeres három órán
át heads­upolt, de nem jutottak dűlőre. Szombaton este folytatják, az alábbi álláshoz térnek vissza:
David Miscikowski ­ 5 525 000, Szécsi Norbert ­ 4 920 000 zseton.

Szécsi legrosszabb esetben is 444 425 dollárt, vagyis közel 100 millió forintot nyer, a győzelem
pedig 719 707 dollárt (160 millió forint) hozhat számára. Emellett az első kétszeres WSOP-bajnok magyar pókeres lehet.