Sakk-csapatvilágbajnokság : Győzelem az azeriekkel szemben

2011.07.19. 14:45

A magyar válogatott 2,5-1,5-re győzött az Európa-bajnok Azerbajdzsán ellen a kínai Ningpóban zajló sakk-csapatvilágbajnokság keddi, harmadik fordulójában.

A torna honlapja szerint Polgár Judit megnyerte partiját, Lékó Péter, Almási Zoltán és Balogh Csaba remizett.

Az egy-egy győzelemmel, döntetlennel és vereséggel álló magyarok szerdán Ukrajna legjobbjaival mérkőznek.

India-Ukrajna 1,5-2,5

Az állás: Oroszország 5 pont, Örményország, Ukrajna, Izrael 4-4, Magyarország, Azerbajdzsán, Kína, Egyesült Államok 3-3, India 1, Egyiptom 0

A magyarok - a tavalyi sakkolimpián szerzett negyedik (holtversenyes harmadik) helyezésnek köszönhetően - 2001 óta először vehetnek részt ismét a rangos csapatversenyen.

Kínában a kilencfordulós, négytáblás körversenyen az olimpiai pontszámítást alkalmazzák, a győzelemért 2, a döntetlenért 1 pont jár. Az esetleges holtversenyt a táblapontok döntik el.

Csütörtökig öt fordulóra kerül sor, majd a pihenőnap után július 23. és 26. között lesz a következő négy játéknap.