Sakk vb-döntő: döntetlen a negyedik parti is

2012.05.15. 17:44

Az első három partihoz hasonlóan a negyedik, keddi mérkőzés is döntetlennel zárult a címvédő indiai Viswanathan Anand és kihívója, az izraeli Borisz Gelfand között a sakkvilágbajnoki döntőn.

A moszkvai Tretyjakov képtárban zajló párharc játszmájában Gelfand vezette a világos bábukat, és a felek a 34. lépésben állapodtak.

A vb-döntő győztese a 2,55 millió dolláros pénzdíj 60, vesztese a 40 százalékát viheti haza. Ha 12 parti után döntetlen az állás, először négyjátszmás rapid párharc következik, 25-25 perc gondolkodási idővel (plusz lépésenként 10 mp). Ha ezután sem dől el, akkor két villámparti jön (5-5 perc és 3-3 mp lépésenként). Összesen öt ilyen partit rendezhetnek, majd hirtelen halál dönt a címről, ahol világosnak 5, sötétnek 4 perce és remielőnye van.

Szerdán pihenőnap következik, az ötödik mérkőzést csütörtökön rendezik.