Magnus Carlsen maradt a világbajnok

2018.11.28. 19:42

2013 óta őrzi sakkvilágbajnoki trónját Magnus Carlsen, a norvég sakkozó. Miután a világbajnoki döntő 12 klasszikus játszmája döntetlennel ért véget, így a szabályok szerint négy rapid játszma következett. Ebben az amúgy is esélyesebb Carlsen 3:0-ra nyert, így megvédte vb-címét.

Mindkét játékosnak partinként 25-25 perc, lépésenként plusz 10 másodperc állt a felek rendelkezésére.

Az elsőben Carlsen az 55. lépésben nyert. A második partiban Carlsen sötéttel is remekelt, és a 28. lépése után Caruana ismét feladta, így Carlsennek a folytatásban egy remi is elég volt ahhoz, hogy egymás után negyedszer is világbajnok legyen.

A győzelmi kényszer alatt játszó Caruana lényegesen több időt használt el, ám az előző mérkőzésekhez hasonlóan ismét döntő hibákat követett el, így a norvég akarata érvényesült, és végül a harmadik parti 51. lépése után ünnepelhetett.

Így a negyedik partit már le sem kellett játszani, a 28 éves Carlsen 550 ezer eurót, míg az olasz származású ellenfele 450 ezret kapott a döntőért.