Ifjúsági téli olimpia: Szilágyi a 20. síugrásban, Úry 29., Kékesi 34. szuper G-ben

2012.01.14. 15:45

A síugró Szilágyi Ákos a 20. lett normál sáncon, míg az alpesi síző Úry Zsuzsanna a 29.-ként végzett a lányok szuper-óriásműlesikló számában, Kékesi Márton pedig a 34. helyet szerezte meg a fiúk hasonló versenyében Innsbruckban, az első ifjúsági téli játékok szombati versenynapján.

Szilágyi 60,5, illetve 60 méteres ugrásokat mutatott be, s összesen 177,8 ponttal zárt. Az aranyérmet a szlovén Anze Lanisek (286,1 pont) szerezte meg.

Az alpesi versenyek nyitányán Úry a győztes Estelle Alphand idejétől 8.58 mp-cel volt lassabb, s lett 29. a 44 fős mezőnyben. A fiúknál 55-en álltak rajthoz, s a számot a marokkói Adam Lamhamedi nyerte meg, aki 7.25 mp-cel volt gyorsabb Kékesinél.

A jövő vasárnapig tartó innsbrucki korosztályos csúcseseményen 6 sportág 15 szakágának 63 versenyszámában több mint ezer 14-18 év közötti sportoló vesz részt. Magyarországot kilenc versenyző képviseli.