Kékesi Márton 21. lett műlesiklásban az ifjúsági téli olimpián

2012.01.21. 16:29

Kékesi Márton 21. helyen zárt a férfi műlesiklás 62 fős mezőnyében az Innsbruckban zajló, első ifjúsági téli olimpián. A viadal honlapja szerint a szombati napon érdekelt egyetlen magyar versenyző összességében 8.20 másodperccel volt lassabb az aranyérmes svájci Sandro Simonet-nál, ugyanakkor az indulók közül 27-en végig sem tudtak menni a pályán, s az első, vagy a második futamban kiestek.

Kékesi egy hete szuperóriás-műlesiklásban 34., múlt vasárnap szuperkombinációban 24., míg csütörtökön óriás-műlesiklásban 21. lett. A vasárnapig tartó korosztályos csúcseseményen 6 sportág 15 szakágának 63 versenyszámában több mint ezer 14-18 év közötti sportoló vesz részt. Magyarországot kilenc versenyző képviseli.