Téli sport

Moszkva közepén szlalomoztak

2009. január 3., 15:54 Módosítva: 2015.05.21 02:28

A 2014-es szocsi téli olimpia, valamint az alpesi sí népszerűsítésére rendeztek először nagyvárosban síversenyt. Igaz, csak bemutató volt a moszkvai villanyfényes műlesiklás, de egyedülálló látványt nyújtott a város központjában, a Lomonoszov egyetem tövében felállított ötven méter magas rámpa. A versenyt a német Felix Neureuther nyerte meg.

Tovább

Vonn már 22 milliót összesíelt a szezonban

2009. január 3., 09:23 Módosítva: 2015.05.21 02:28

Nemcsak az összetett alpesi sí Világkupát vezeti, de a pénzdíjakat tekintve is a legjobb a nőknél az amerikai Lindsey Vonn, illetve a férfiaknál a norvég Aksel Lund Svindal.

Tovább

Szép ugrással győzték le Simon Ammannt

2009. január 1., 16:56 Módosítva: 2015.05.21 02:28

Az osztrák Wolfgang Loitzl nyerte a Négysáncverseny második, újévi állomását a németországi Garmisch-Partenkirchenben.

Tovább

A Négysáncversenynél nincs feljebb

2009. január 1., 10:02 Módosítva: 2015.05.21 02:29

A svájci Simon Ammann oberstdorfi győzelmével ötvenhetedszer kezdődött el a síugrók hagyományos Négysáncversenye. A Németországban és Ausztriában rendezett torna ugyanúgy hozzátartozik az év vége és az év eleje sportműsorához, mint az ünnepek alatti angol futballdömping vagy a Dakar-rali.

Tovább

Egymás ellen a két óriási esélyes

2008. december 31., 17:33 Módosítva: 2015.05.21 02:29

A Négysáncverseny garmisch-partenkircheni selejtezőjét kihagyta, így a kieséses szakaszban fő riválisával, Gregor Schlierenzauerrel csap össze az első állomás győztese, Simon Ammann.

Tovább

Riesch nyerte a műlesiklást Semmeringen

2008. december 29., 20:06 Módosítva: 2015.05.21 02:29

A német Maria Riesch nyerte a női alpesi síelők Világkupa-sorozatának semmeringi lesikló versenyét a finn Tanja Poutiainen, valamint az amerikai Lindsey Vonn előtt.

Tovább

Amman nyert Oberstdorfban

2008. december 29., 18:59 Módosítva: 2015.05.21 02:29

Az első sorozatban a második legnagyobbat ugrotta Simon Ammann, 136,5 métert ért el. A második sorozatot nagy meglepetésre az orosz Dimitrij Vasziljev nyerte, ezzel az eredménnyel a harmadik helyen zárta a viadal első részét. A fiatal Schlierenzauer egyik ugrásával sem tudott a dobogóra kerülni.

Tovább

Kiadta emlékiratait Alberto Tomba

2008. december 29., 13:29 Módosítva: 2015.05.21 02:29

A 43 éves nemzeti hős Első és második futam címmel tette közzé emlékiratait, amelyben némi keserűséggel tekint vissza pályafutásának befejezésére.

Tovább

Nyer-e Négysáncon az olimpiai bajnok?

2008. december 29., 12:45 Módosítva: 2015.05.21 02:29

Vasárnap a selejtezőkkel Oberstdorfban megkezdődött az 57. Négysáncverseny. A szakemberek szerint Simon Ammann és Gregor Schlierenzauer nyerheti a hagyományos sorozatot, mindketten remekül kezdték a szezont.

Tovább

Olasz és svájci győzelmek az alpesi sí VK-n

2008. december 29., 00:07 Módosítva: 2015.05.21 02:30

A férfiaknál Christof Innerhofer nyert lesiklásban, míg a nők óriás-műlesiklásán Kathrin Zettel diadalmaskodott.

Tovább

Kostelic nyerte a szlalomot Alta Badiában

2008. december 22., 15:09 Módosítva: 2015.05.21 02:32

Ivica Kostelic nyerte a férfi alpesi síelők Világkupa-sorozatának Alta Badia-i műlesikló versenyét.

Tovább

Elmaradt a St. Moritz-i lesiklás

2008. december 22., 10:54 Módosítva: 2015.05.21 02:32

A svájci helyszínen nem tudták megrendezni az alpesi sí Világkupa vasárnapi lesiklófutamát a nőknek.

Tovább

Ammann hiába ugrotta a legnagyobbat

2008. december 22., 10:02 Módosítva: 2015.05.21 02:32

Az osztrák Gregor Schlierenzauer nyerte a síugrók Világkupa-versenyét a svájci Engelbergben.

Albrecht nyert Alta Badiában

2008. december 21., 17:30 Módosítva: 2015.05.21 02:32

Rossz formájából visszatérve a svájci Daniel Albrecht nyerte az alpesi sí Világkupa vasárnapi versenyét, az Alta Badia-i óriás-műlesiklást.

Tovább

Meglepetés a műkorcsolya-ob-n

2008. december 21., 16:00 Módosítva: 2015.05.21 02:32

A várakozásoknak megfelelően az esélyesek nyertek a műkorcsolya és jégtánc országos bajnokságon, a nőknél azonban érdekesen alakult a dobogó.

Száztíz szánkós lesz ott Vancouverben

2008. december 20., 22:26 Módosítva: 2015.05.21 02:32

Akárcsak az előző két téli játékokon, a 2010-es vancouveri olimpián is összesen száztíz versenyző indulhat majd a három szánkószámban.

Tovább

Műkorcsolya-ob: az esélyesek az élen

2008. december 20., 22:12 Módosítva: 2015.05.21 02:32

Sebestyén Júlia és Vardanjan Tigran vezet a műkorcsolya országos bajnokság első napja után az egyes számokban, a jégtáncosoknál egyszereplős a mezőny.

Tovább

Walchhofer nyert Val Gardenában is

2008. december 20., 17:39 Módosítva: 2015.05.21 02:33

Az osztrák Michael Walchhofer nyerte a férfi alpesi síelők Világkupa-sorozatának Val Gardena-i lesikló versenyét. A második helyen az amerikai Bode Miller végzett, a harmadik a kanadai Osborne-Paradis lett. A győztes összetettben is vezeti a mezőnyt.

Tovább

Először nyert a 17 éves Lara Gut

2008. december 20., 17:35 Módosítva: 2015.05.21 02:33

A svájci Lara Gut nyerte a női alpesi síelők Világkupa-sorozatának St. Moritz-i szuperóriás-műlesikló versenyét honfitársa, Fabienne Suter és az olasz Nadia Fanchini előtt. A 17 esztendős Gut pályafutása első Vk-diadalát aratta.

Tovább

Pärson magabiztosan nyert

2008. december 19., 22:20 Módosítva: 2015.05.21 02:33

A svéd Anja Pärson nyerte a női alpesi síelők Világkupa-sorozatának első szuperkombináció-versenyét a svájci St. Moritzban.

Tovább

Még a húszba sem vártam magam

2008. december 19., 22:03 Módosítva: 2015.05.21 02:33

A Val Gardenai szuper-óriásműlesikló Világkupán az olasz Werner Heel még önmagát is totálisan meglepte győzelmével.

Tovább

30 millióból jutnának ki az olimpiára

2008. december 18., 10:46 Módosítva: 2015.05.21 02:40

Egy lelkes cégvezető-snowboardos egy éve kitalálta, ha már ő nem juthat ki az olimpiára, megteremti ehhez a feltételeket két magyar versenyzőnek.

Tovább

Baleset a vancouveri síhelyszínen

2008. december 18., 01:31 Módosítva: 2015.05.21 02:34

Sífelvonó-kabinokban rekedtek közel százan egy tartóoszlop meghibásodása miatt a kanadai Whistler-Blackcomb síparadicsomban, a 2010-es téli olimpia egyik helyszínén.

Tovább

Gyorskorcsolya-vb-t képzelnek a Városligetbe

2008. december 17., 14:07 Módosítva: 2015.05.21 02:34

Összesen 4,7 milliárd forintos uniós és fővárosi támogatásból újul meg a városligeti műjégpálya és az ahhoz kapcsolódó épületegyüttes 2010 végére.

Tovább

Tényleg ijesztő az olimpiai szánkópálya

2008. december 15., 16:00 Módosítva: 2015.05.21 02:40

A Nemzetközi Szánkószövetség (FIL) elnöke aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy túlságosan gyors a 2010-es vancouveri téli olimpiára épült pálya.

Tovább

Megnyílt a gyorskorcsolyázók arénája Vancouverben

2008. december 15., 15:58 Módosítva: 2015.05.21 02:40

Tizennégy hónappal a rajt előtt megnyitotta kapuit a 2010-es téli olimpia gyorskorcsolya arénája, amely a közeli Richmondban épült fel.

Tovább

Alta Badiában pótolnak

2008. december 15., 14:27 Módosítva: 2015.05.21 02:40

Az olaszországi Alta Badiában jövő hétfőn pótolják a vasárnap elhalasztott műlesikló Világkupa-versenyt.

Tovább

Ammann Pragelatóban is oktatott

2008. december 14., 23:04 Módosítva: 2015.05.21 02:41

Az olaszországi Pragelatóban szombaton nyert, vasárnap második lett Simon Ammann, aki magabiztosan vezeti a síugró Világkupát.

Tovább

Elmaradt a férfi szlalom

2008. december 14., 18:27 Módosítva: 2015.05.21 02:41

A időjárás miatt biztonségi megfontolásból elhalasztották a férfi alpesi sízők vasárnapra tervezett műlesikló Világkupa-versenyét a franciaországi Val d'Isere-ben.

Tovább

Riesch szétverte a mezőnyt

2008. december 14., 18:10 Módosítva: 2015.05.21 02:41

A német Maria Riesch nyerte az alpesi sí Világkupa-sorozatának műlesikló számát a spanyolországi La Molinában.