12 °C
16 °C

Justine Henin padlóra került

2008.04.02. 13:17
Kiesett Justine Henin, a fiatalabbik Williams lány, Serena 79 perc alatt kiütötte a világelső belgát a 3,77 millió dolláros miami tenisztorna női negyeddöntőjében. Henin mindössze két játékot nyert és rengeteget hibázott. Venus Williams kiesett, Kuznyecova verte. A férfiaknál Tipszarevics okozott meglepetést. A világranglistán csak 41. szerb a 11. Juzsnijt verte, egyetlen nem kiemeltként negyeddöntőbe jutott.
Justine Henin

Tipszarevics maradt a mezőny egyetlen tagja, aki nem kiemeltként érkezett a negyeddöntőbe. A szerb teniszező három játszmában verte a 11. helyen rangsorolt orosz Juzsnijt, a második játszmát nullára hozta. A világranglistán csak 41. Tipszarevics ebben az évben másodszor győzte le vetélytársát, mindkétszer kemény pályán, idén harmadszor jutott ATP-torna negyeddöntőjébe.

Az esélyesebb Canasnak is fejet kellett hajtania a jobban teniszező orosz Andrejev előtt. Andrejevnek csak két játszma kellett a sikerhez. A negyeddöntők következnek, a párosítása: Federer-Roddick, Davigyenko-Tipszarevics, Berdych-Andrejev, Blake-Nadal.

A nőknél a negyeddöntők első két meccsét rendezték, mindkettőn magabiztos siker született. Kuznyecova Venus Williams ellen nyert, ami nem meglepetés. A hazai szurkolók legnagyobb örömére viszont Serena Williams megverte a világelső Justine Henint. A belga mindössze két játékot nyert, a másodikban nullára diadalmaskodott az amerikai.

Henin öt alkalommal is kettős hibát vétett, 32 ki nem kényszerített hibája volt Williams 15-ével szemben, és csak 38 pontot nyert, Serena 60-at. Az első szett 51 percig tartott, a másodikban a teljesen összezuhant belgát 28 perc alatt végezte ki az amerikai. A két versenyző egymás elleni párharcában 7-6-ra vezett a Williams lány.

Eredmények

Férfi egyes (3,77 millió dollár), 4. forduló: Blake (9., amerikai)-Stepanek (27., cseh) 6-3, 6-4, Roddick (6., amerikai)-Benneteau (francia) 4-6, 6-3, 6-2, Federer (1., svájci)-Acasuso (argentin) 7-6, 6-2, Nadal (2., spanyol)-Mathieu (16., francia) 6-4, 6-4, Andrejev (31., orosz)-Canas (15., argentin) 6-4, 7-6, Berdych (10., cseh)-Turszunov (orosz) 6-2, 6-2, Tipszarevics (szerb)-Juzsnij (11., orosz) 3-6, 6-0, 6-3, Davigyenko (4., orosz)-Ancic (horvát) 4-6, 6-3, 7-5.
Női egyes (3,77 millió dollár), Negyeddöntő: Kuznyecova (3., orosz)-Venus Williams (6., amerika) 6-4, 6-4, Serena Williams (8., amerikai)-Henin (1., belga) 6-2, 6-0.