Roger Federert is elintézték Rómában

2008.05.10. 09:13
Hatalmas meglepetésekkel folytatódott a berlini női és a római férfi torna. Tegnap Kiesett Serena Williams és Jankovics, és Federer is idő előtt szenvedett vereséget. Szávay mérkőzése sötétedés miatt félbeszakadt. Ma a győztesnek másfél meccset kell lejátszania.

Elfogytak a legjobbak az 1,34 millió dolláros berlini tenisztorna negyeddöntőjében. Kiesett Jelena Jankovics és Serena Williams, és remélhetőleg ez a sors vár Ana Ivanovicsra is. A szerb játékos Szávay elleni meccse 1-1-es állásnál sötétedés miatt félbeszakadt, a mérkőzést ma fejezi be a két játékos, utána jöhet az elődöntő.

Gyementyjeva három játszmában verte a 4. helyen kiemelt Jankovicsot. Szafina elképesztően nagy csatában győzött Serena Williams ellen. A döntő szettben 6:5-re vezetett az amerikai, innen fordított és nyert rövidítésben Szafina. Azarenka révén egy nem kiemelt is bejutott a legjobb négy közé.

Eredmények:

Qatar Telecom German Open, Berlin, Tier I (1,34 millió dollár), Női egyes, Negyeddöntő: Gyementyjeva (7., orosz)-Jankovics (4., szerb) 6:3, 2:6, 6:3, Szafina (13., orosz)-Serena Williams (5., amerikai) 2:6, 6:1, 7:6, Azarenka (fehérorosz)-Bondarenko (15., ukrán) 7:6, 6:2, Szávay (10., magyar)-Ivanovics (2., szerb) 6:3, 4:6, sötétedés miatt félbeszakadt.

Az 1,27 millió eurós római férfitornán a második kiemelt Nadal után Federer is elbúcsúzott. A világranglista 27. helyén álló Radek Stepanek öt perc híján két óra alatt győzte a le a világranglista-elsőt, pályafutása során másodszor. Ez volt Federer idei hatodik veresége. Wawrinka a 8. kiemelt Blake ellen diadalmaskodott, így Stepanekkel együtt mindketten nem kiemeltként jutottak az elődöntőbe.

Eredmények:

Internazionali BNL d'Itali, Róma (2,27 millió euró), Férfi egyes, Negyeddöntő: Stepanek (cseh)-Federer (1., svájci) 7:6, 7:6, Djokovics (3., szerb)-Almagro (spanyol) 6:1, 1:0, a spanyol feladta, Roddick (6., amerikai)-Robredo (14., spanyol) 6:3, 4:6, 7:6, Wawrinka (svájci)-Blake (8., amerikai) 6:7, 7:6, 6:1.