Szávay Ágnesnek Lisickit kell megvernie

2008.05.27. 22:29
Sabine Lisicki lesz Szávay Ágnes ellenfele a Roland Garros második fordulójában. A német játékos az első körben három szettben győzte le az orosz Jelena Vesznyinát, úgy, hogy a háromórás esőszünet előtt - ami miatt húsz mérkőzést szerdára halasztottak - még hátrányban volt.

A magyar még sosem találkozott Lisickivel, de talán szerencse, hogy elkerülte Vesznyinát. Az orosz idén Miamiban kemény borításon megtréfálta már. Akkor két játszmában nyert Vesznyina, az első körben.

A jelenleg 83. Sabine Lisickinek jó éve van. A torna előtt 20-11 volt a győzelem-vereség mutatója, ami nagyok remek eredmény, bár ehhez azt is hozzá kell tenni, hogy eddigi tornáin többnyire a selejtezőből indult. Az első Grand Slam-tornán, Ausztráliában a selejtezőből érkezve plusz két meccset nyert, Miamiban a legjobb 16-ig menetelt, Csakvetadzét is legyőzte. A húszból hétszer győzött le a világranglistán előbbre álló ellenfelet. WTA-tornán nincs komolyabb eredménye, de az idei évet a 198. helyről kezdte, és már több mint 100-at fejlődött.

A hazai közönség örömére a korábbi világelső Amélie Mauresmo bejutott a második fordulóba, miután 2 óra 29 perc alatt legyőzte az ukrán Olga Szavcsukot. Az esélyesek közül Kuznyecova és Szafina is továbbjutott, de nem sokkal később újra eleredt az eső, így a szervezők lefújták a keddi versenynap folytatását.

A férfiaknál csak öt meccs ért véget. Az esélyesek közül Juan Monaco búcsúzott. A világranglistán 16. argentin a 44. helyen tanyázó svéd Söderlingtől kapott ki. Nem először, Söderling két éve Hamburgban már nyerni tudott ellen, 2005-ben viszont Monaco győzött. Nadal is elkezdte a versenyt, de az első szettben, 1:1-es állásnál lefújták csatáját a brazil Bellucci ellen. Egyetlen gémre a győzelemtől szakadt félbe a horvát Cilic és a holland Haase találkozója is, a holland következik adogatással, a horvát 2:0-ra és 6:5-re vezet.

Roland Garros, Grand Slam, 2. állomás, Párizs (15 575 960 euró)

Férfi egyes, 1. forduló: Davigyenko (4., orosz)-Johansson (svéd) 6:3, 6:3, 6:3, Söderling (svéd)-Monaco (13., argentin) 6:2, 6:3, 6:1, Wawrinka (9., svájci)-Kohlschreiber (német) 6:3, 6:4, 6:3, Capdeville (chilei)-Zverev (német) 6:1, 6:4, 6:2, Ancic (horvát)-Seppi (31., olasz) 6:2, 7:6, 6:2.
Női egyes, 1. forduló: Mauresmo (22., francia)-Szavcsuk (ukrán) 7:5, 4:6, 6:1, Kuznyecova (4., orosz)-Nakamura (japán) 6:2, 6:3, Szafina (13., orosz)-Bondarenko (ukrán) 6:1, 6:3, Radwanska (14., lengyel)-Koritceva (ukrán) 6:4, 6:3, Szugijama (31., japán)-Kudrjavceva (orosz) 1:6, 6:2, 6:3, Lisicki (német)-Vesznyina (orosz) 3:6, 6:4, 6:0, Sanchez (francia)-Gajdosova (szlovák) 7:6, 7:6, Suarez Navarro (spanyol)-Parmentier (francia) 4:6, 7:5, 6:2.