Nadal beérheti Federert

2008.07.27. 12:32
A világ jelenleg második legjobb férfi teniszezője vasárnap este döntőt játszik Torontóban, ha esélyesként nyer, 300 pontra megközelíti a svájcit a világranglistán.

Rafael Nadal a torontói torna elődöntőjében az első szettben még szoros meccset vívott a nyolcadik helyen kiemelt skót Andy Murray-val, a rövidítésben 7-2-re nyert a spanyol. A másodikat már könnyedén hozta, kétszer elvette ellenfele adogatását, és két óra két perc alatt megnyerte a mérkőzést. Ezzel Nadal sorozatban a 28. győzelmét aratta.

A döntőben a német Kiefer lesz az ellenfele, aki némi meglepetésre három szettben diadalmaskodott az eddig remeklő francia Gilles Simon ellen. A 31 éves német játékos jelenleg a 37. helyen áll a világranglistán, életében először játszik ATP Masters Series döntőjében. Kiefer pályafutása során eddig hat tornagyőzelmet aratott, legutóbb 8 éve Hongkongban, az utóbbi három évben döntőbe sem jutott. A két játékos negyedszer találkozik egymással, eddig mindig Nadal nyert, legutóbb a Miamiban rendezett Masters Series tornán.

ATP Masters Series

Rogers Cup, Toronto (a pénzdíj 2 615 000 dollár). Férfi egyes, Elődöntő: Nadal (2., spanyol)-Murray (8., birt) 7:6, 6:3, Kiefer (német)-Simon (francia) 6:7, 6:3, 7:6.

Nem kis meglepetést hozott a Los Angelesben rendezett 600 ezer dolláros női tenisztorna elődöntője. Az első helyre rangsorolt Jelena Jankovics kikapott a negyedik helyen kiemelt orosz Dinara Szafinától. Az első szett itt rövidítéssel ért véget, Szafina 7-3-ra nyert, majd a másodikban háromszor is elvette a szerb adogatosát, és könnyedén, 6:1-re hozta a játszmát, és ezzel együtt a meccset is. Az összecsapás 1 óra 24 perc alatt ért véget.

Jankovics egyébként korábban Czink Melindát verte ki, aki így is 6575 dollárt keresett és 35 WTA-ponttal gazdagodott.

A másik ágon az olasz Flavia Pennetta jutott a döntőbe. Pennetta pályafutása során hat kisebb WTA-tornát nyert meg, idén már kettőt is. Idén a 39. helyről indult, és jelenleg a 21. helyen áll, 41 mérkőzéséből 28-at nyert meg. Háromszor játszott már Szafina ellen és mindháromszor kikapott az orosztól.

A Szlovéniában zajló Tier IV-es, 145 ezer dolláros női torna döntőjébe is olasz versenyző jutott, a 4. helyen kiemelt spanyol Medina Garrigues ellenfele a fináléban a világranglistán 56. helyen álló, 8. helyre rangsorolt Sara Errani lesz.

WTA-tornák

East West Bank Classic, Los Angeles (a pénzdíj 600 000 dollár). Női egyes, Elődöntő: Szafina (4., orosz)-Jankovics (1., szerb) 7:6, 6:1, Pennetta (10., olasz)-Mattek (amerikai) 3:6, 6:2, 7:5.

Banka Koper Slovenia Open, Portoroz (a pénzdíj 145 000 dollár). Női egyes, Elődöntő: Errani (8., olasz)-Wozniacki (3., dán) 6:4, 6:4, Medina Garrigues (4., spanyol)-Görges (német) 6:3, 2:6, 6:4.