17 °C
27 °C

Nadal egészen közelről üldözi Federert

2008.07.28. 10:37 Módosítva: 2008.07.28. 10:47
Rafael Nadal könnyedén nyerte pályafutása 30. tornáját, Los Angelesben Szafina aratott sikert. Szávay Ágnes továbbra is 14. a világranglistán. A héten Czink Melinda Montrealban, Szávay Stockholmban szerepel. Arn a főtáblára kerülésért küzd a svéd fővárosban.

Nem hozott látványos meccset a torontói ATP Masters Series-döntő. Nadal könnyedén, valamivel kevesebb, mint másfél óra alatt lesöpörte német ellenfelét, Nicolas Kiefert.

A spanyol világklasszis közelebb került Federerhez. Idei hetedik, pályafutása 30. győzelmét aratta a mindössze 22 éves játékos. Nála fiatalabban csak két teniszező, Björn Borg és Jimmy Connors érte el karrierje 30. sikerét. Nadal sorozatban 29. győzelmét aratta, május 7. óta veretlen, akkor Rómában Juan Carlos Ferrero győzte le.

A spanyoll kereken 300 pontra jött fel a világranglistán Roger Federer mögé. Az első húszban két jelentős változás történt. A kanadai városban remeklő francia, Gilles Simon 8 helyet javítva a 14.-re került, a döntőben bukott Nicolas Kiefer 18 helyet ugorva a legjobb húszba került, a 19. helyre emelkedett. A szintén jól teljesítő Cilic sikerével 12 helyet javított, már a 32.

A mestersorozat következő állomása az Egyesült Államokban, az Ohio állambeli Cincinnatiben lesz. Csakúgy, mint Torontóban, az amerikai városban is Roger Federer az első kiemelt, Nadal a második, gyakorlatilag teljes mezőny átköltözött. Ezúttal is 2,615 millió dollár lesz a pénzdíj.

ATP Masters Series

Rogers Cup, Toronto (a pénzdíj 2 615 000 dollár). Férfi egyes, döntő: Nadal (2., spanyol)-Kiefer (német) 6:3, 6:3.

Az orosz Dinara Szafina nyerte a 600 ezer dolláros los angeles-i tenisztorna döntőjét, elég simán, két szettben legyőzte az olasz Pennettát. Szafina pályafutása 7. győzelmét jegyezte, idén a berlini viadal után másodszor tudott nyerni.

A portorozsi viadalt a 21 éves Sara Errani nyerte. A fiatal olasz élete második tornagyőzelmét aratta, az első is idén jött össze.

Szafina sikerével egy helyet lépett előre a világranglistán. Szávay Ágnes továbbra is a 14. Pennetta bekerült a legjobb húszba, Errani 13 helyet javított, már a 43. Czink remeklése révén újabb 10 helyet jött fel, a 111. helyen áll. A magyarok helyezései (zárójelben a múlt heti pozíciók): Arn Gréta 143. (145.), Nagy Kyra 201. (198.), Marosi Katalin 422. (422.).

Az olimpia előtti utolsó két tornát rendezik a héten, három magyar is pályára lép. Montrealban 1,34 millió dollárért versenyeznek a hölgyek. A Tier I-es viadalra nagyon erős mezőny gyűlt össze. A kiemelési sorrend: Ana Ivanovics (1.), Jelena Jankovics (2.), Marija Sarapova (3.), Szvetlana Kuznyecova (4.). Ennyi kiváló játékos között egy magyar is szerepel: Czink Melinda remekelt, a főtáblára került. Az is eldőlt, hogy első ellenfele a szintén selejtezőből érkezett, 108. helyezett Julie Ditty lesz.

A stockholmi Tier IV-es tornán 145 ezer dollárért teniszeznek, köztük Szávay és talán Arn Gréta is. Szávay a torna második kiemeltje, a világranglistán 10. Agnieszka Radwanska az első. A magyar a belga Yanina Wickmayer ellen kezd, a tervek szerint hétfőn délután. A belga jelenleg a 69. helyen áll. Szávay olimpiai párostársa, Arn Gréta a selejtezőből igyekszik a főtáblára. Az első fordulóban a svéd Milosavljevicet verte, következő ellenfele az olasz Maria Camerin.

WTA-tornák

East West Bank Classic, Los Angeles (a pénzdíj 600 000 dollár). Női egyes, döntő: Szafina (4., orosz)-Pennetta (10., olasz) 6:4, 6:2

Banka Koper Slovenia Open, Portoroz (a pénzdíj 145 000 dollár). Női egyes, döntő: Errani (8., olasz)-Medina Garrigues (4., spanyol) 6:3, 6:3.