Szávay továbbjutott Stockholmban

2008.07.28. 20:12
A magyar éljátékos nagy csatában vette sikerrel az első akadályt a 145 ezer dolláros stockholmi tenisztorna nyitónapján. Arn Gréta ugyanott elbukott a selejtező utolsó fordulójában.

Majdnem kétórás küzdelemben Szávay két játszmában legyőzte a világranglista 69. helyen álló belga ellenfelét. Az első játszma elején brékelőnyhoz jutott a magyar teniszező, de Wickmayer a lehető legrosszabkor 4:4-nél egyenlített. 5:5 után megint fogadóelőny következett, és saját szerváját hozva 7:5-re nyert Szávay.

A második játszmában egy-egy alkalommal mindketten elvették a másik adogatását, a végén rövidítés következett. Szávay bírta jobban idegekkel, 7-2-re nyerte a tie-breaket, ezzel együtt a meccset is. A legmagasabban jegyzett magyar teniszező a következő körben az orosz Dusevina és a cseh Safarova mérkőzésének győztese ellen folytatja.

Nem sikerült a főtáblára kerülnie Arn Grétának. Két sima szettben, 6:1, 6:3-ra kapott ki az olasz Marie Elena Camerintől.