Névtelen orosz ütötte ki Szávayt

2008.07.30. 17:39 Módosítva: 2008.07.30. 17:46
Szávay Ágnes megint kiesett, a 145 ezer dolláros stockholmi tornán egy fordulót még ment, de a másodikban megverték. Pedig ellenfele nem volt verhetetlen, az orosz Vera Dusevina mindössze 63. a világranglistán.

A pillanatnyilag legjobb magyar játékos hétfőn a világranglistán csak 69. belga Wickmayert még legyőzte 7:5, 7:6 arányban, de a második fordulóban a szintén nem túl magasan jegyzett Dusevina már megoldhatatlan feladatot jelentett. Szávay két játszmában, 4:6, 6:7 arányban kapott ki.

Az első szettben előbb mindkét teniszező egyszer elvette a másik adogatását, majd Dusevina brékelőnybe került, azt a játszma végéig megtartotta, 6:4-re behúzta a szettet.

A másodikban Szávay került brékelőnybe, 5:4-nél az egyenlítésért adogatott. Ez a gém azonban elment. 6:6-ra álltak, jöhetett a rövidítés, két szettlabdája is volt Szávaynak, de nem tudott élni a lehetőséggel. A tie-breaket végül 8-6-ra hozta Dusevina, és egy óra 42 perc alatt behúzta a meccset.

Szávay Ágnes idén a 17. tornáján indult. Kilencszer fordult elő, hogy egy vagy két kört ment, vagyis a tornák több mint felénél az elején kiesett. Idén a 40. mérkőzését játszotta, 23-at megnyert, 17-et elveszített. A statisztikák szerint a negyven mérkőzésen 20-szor győzött le a világranglistán nála gyengébb teniszezőt, de 15-ször kikapott ilyentől. Mindössze három mérkőzés volt, amikor a ranglistán erősebb játékos ellen nyert.