1 °C
11 °C

Szávay Ágnes továbbjutott Pekingben

2008.09.23. 15:02
A címvédő magyar teniszező az orosz születésű, de kazah színekben versenyző Jaroszlava Svedova ellen nyert 6:4, 6:3-ra a 600 ezer dolláros torna első fordulójában. 1 óra 15 perc alatt vége lett a meccsnek.

Szávay háromszor is elnyerte világranglista-106. ellenfele adogatását az első szettben, igaz, kétszer el is veszítette. Gyorsan elhúzott 3:0-ra, de ellenfele ugyanilyen gyorsan egyenlített. 5:4 után Szávay ismét elnyerte ellenfele adogatását, ezzel behúzta az első szettet.

A magyar sokkal pontosabban játszott, a második szettben megint elment 3 gémmel, ezúttal már tartani is tudta előnyét. Az első szettet 38, a másodikat 37 perc alatt nyerte . A második fordulóban spanyol ellenfél vár rá, a ranglista 27. helyén álló Anabel Medina Garrigues.

China Open

Női egyes. 1. forduló: Csakvetadze (8., orosz)-Benesova (cseh) 6:4, 7:5, Cornet (francia)-Csang Suaj (kínai) 6:1, 3:6, 7:6, Kudrjavceva (orosz)-Peng Suaj (kínai) 7:5, 6:4, Tanasugarn (thaiföldi)-Srebotnik (szlovén) 6:4, 7:5, Szugijama (japán)-Jen Ce (kínai) 6:3, 6:4, Wozniak (kanadai)-Razzano (francia) 6:7, 7:5, 6:4, Schiavone (olasz)-Li Na (kínai) 6:1, 7:6, Szávay-Svedova 6:4, 6:3.