Ivanisevic nyerte a Legendák csatáját

2008.10.12. 20:40

Goran Ivanisevic nyerte a Legendák csatája elnevezésű szenior tenisztornát a Papp László Sportarénában. A 2001-ben wimbledoni bajnok horvát ászkirály a döntőben két játszmában győzött a francia Henri Leconte ellen. A finálé előtt néhány órával még azt a szomorú hírt közölték a szervezők, hogy Ivanisevic, akinek kiújult a combsérülése, nem tud pályára lépni, szerencsére mégis sikerült "összedrótozni" a langaléta játékost, olyannyira, hogy szinte "leütötte a pályáról" riválisát. Igaz, Leconte is kegyes volt a horváthoz, mert nem túl gyakran élt félelmetes rövidítéseivel. A díjakat Gyenesei István sportért felelős önkormányzati miniszter adta át a győztesnek és a helyezetteknek. Eredmény, döntő: Ivanisevic (horvát)-Leconte (francia) 7:6 (7-1), 6:3 Korábban: a 3. helyért: McEnroe (amerikai)-Bruguera (spanyol) 6:3, 4:1-nél Bruguera feladta (MTI)