Nadal továbbment, Federer ma játszik

2008.10.15. 11:23
A hazaiak kedvence, a világranglista éllovasa, Rafael Nadal továbbjutott a madridi Masters Series tornán, de nem ment simán, a lett Gulbis megnehezítette a dolgát.

Két óra és 21 perc kellett a 22 éves spanyolnak a sikerhez. Az első játszmát csak nehezen hozta, a másodikban már ki is kapott a 20 éves, a világranglistán 54. lett ellenfelétől. „Kemény meccs volt, ellenfelem agresszíven játszott, nehezen kaptam el a ritmustt. Gulbis labdái gyorsan jöttek, a második szervái is hihetetlen erősek voltak. Nagyon jó ellenfelet győztem le” – nyilatkozta a találkozó után Nadal.

A spanyol sorozatban hatodszor indul a madridi viadalon, 11 győzelem és 4 vereség a mérlege. 2005-ben nyert, az elmúlt két évben a negyeddöntőig jutott. Következő ellenfel a francia Gasquet lesz, aki az amerikai Mardy Fish kárára jutott a harmadik körbe. Federer ma mutatkozik be, a cseh Stepanek lesz az ellenfele.

Szintén továbbjutott a Blake-et verő francia Simon, a fiatal horvát Cilic, aki ismét magabiztosan nyert, valamint Andy Murray. Rossz napjuk volt a spanyoloknak, a hazaiak közül Moya és Montanes az első körben búcsúzott, a 13. helyen kiemelt Verdasco a másodikban.

Eredmények

Mutua Madrilena Masters Madrid (a pénzdíj 2,27 millió euró). Férfi egyes, 1. forduló: Kohlschreiber (német)-Moya (spanyol) 6:2, 6:2, F. López (spanyol)-Montanes (spanyol) 7:6, 6:3, Turszunov (orosz)-Hanescu (román) 6:4, 2:6, 3:6, Serra (francia)-Söderling (svéd) 3:6, 4:6, Llodra (francia)-Ginepri (amerikai) 4:6, 4:6, Monfils (francia)-Fognini (olasz) 6:2, 6:4, Juzsnij (orosz)-Nieminen (finn) 5:7, 6:3, 2:6, Mathieu (francia)-Granollers (spanyol) 4:6, 4:6. 2. forduló: Nadal (1., spanyol)-Gulbis (lett) 7:5, 3:6, 6:3, Fish (amerikai)-Gasquet (15., francia) 7:6, 4:6, 3:6, Blake (11., amerikai)-Simon (francia) 6:3, 1:6, 4:6, Verdasco (13., spanyol)-Cilic (horvát) 2:6, 3:6, Bolelli (olasz)-Murray (4., brit) 0:6, 1:2, Bolleli feladta.

Meglepetésekben gazdag a zürichi 600 ezer dolláros torna. Rögtön búcsúzott két kiemelt is, a hatodik Patty Schnyder és a 7. Anna Csakvetadze. Mindkettőt selejtezőből érkező teniszező győzte le.

Eredmények

Tennis.com Zurich Open (a pénzdíj 600 ezer dollár). Női egyes, 1. forduló: Dusevina (orosz)-Radwanska (5., lengyel) 4:6, 1:6, Medina Garrigues (spanyol)-Li Na (kínai) 6:2, 6:4, Niculescu (román)-Csakvetadze (7., orosz) 3:6, 6:3, 6:2, Schiavone (olasz)-Wozniacki (dán) 7:6, 6:2, Schnyder (6., svájci)-Kvitova (cseh) 4:6, 6:3, 4:6, Bartoli (francia)-Szávay (magyar) 6:4, 6:0.