Tarol a beugró Zvonarjova a tenisz-vb-n

2008.11.06. 08:40 Módosítva: 2008.11.06. 10:25
Második mérkőzését is megnyerte a 4,55 millió dollár összdíjazású WTA-világbajnokságon Vera Zvonarjova, az orosz teniszező ezúttal a szerb Ana Ivanovics felett diadalmaskodott három játszmában.

Zvonarjova a nyitó körben honfitársát, Szvetlana Kuznyecovát verte, Ivanovics pedig a szintén szerb, világranglista-vezető Jelena Jankovicstól kapott ki. Az összecsapás egy perc híján két és fél óráig tartott.

Zvonarjova hetedszer találkozott Ivanovicssal, az orosz 4-3-ra szépített. Legutóbbi három összecsapásukon a szerb nyert. Nem kis meglepetés, hogy a Sarapova sérülése miatt indulható Zvonarjova a második nap után is veretlenül áll.

Zvonareva

A másik csoportban két meccset rendeztek, mindkét Williams lány pályára lépett. Venus kezdett Gyementyeva ellen. Az orosz teniszező az első szettben egymás után háromszor veszítette el az adogatását, de ellenfele is rosszul szervált, összesen kilenc fogadóelőnnyel így csak 6:4-re nyert Venus Williams, aki nem kevesebb, mint 6 kettős hibát vétett 41 perc alatt.

Kilencedik alkalommal meccselt egymás ellen a két teniszező, idén Wimbledonban találkoztak, akkor az összesítésben eddig vezető Venus Williams nyert. A második játszmában sikerült először hoznia Gyementyevának az adogatását, és mivel brékelt előtte, 2:0-ra elhúzott, ebből 6:4-lett a végére.

A döntő szettben megint akkor hibázott Gyementyeva, amikor egy klasszis ritkán szokott. 3:4-nél, saját adogatásánál, 15:40-nél kettős hibát ütött, Venus Williams a meccsért adogathatott. A feszültséget fokozandó az amerikai jelezte, hogy új cipőt szeretne, így néhány másodperc szünet után folytatódott a meccs. Az amerikai nem hibázott, 6:3-ra nyerte a döntő játszmát.

Testvére, Serena is sikeresen mutatkozott be. Könnyedén verte a második meccsét is elveszítő Dinara Szafinát. Hatodik egymás elleni meccsükön ez volt az ötödik Williams-siker.

WTA-világbajnokság, a pénzdíj 4,55 millió dollár.

Fehér csoport: Zvonarjova (orosz)-Ivanovic (szerb) 6:3, 6:7 (5-7), 6:4

Az állás 1. Zvonarjova 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. Jankovics (szerb) 1/1, 3. Kuznyecova (orosz) 0/1 (0:2-es szettarány), 4. Ivanovics 0/2 (1:4)

Bordó csoport: V. Williams (amerikai)-Gyementyjeva (orosz) 6:4, 4:6, 6:3, S. Williams (amerikai)-Szafina (orosz) 6:4, 6:1.

Az állás: 1. V. Williams 2 győzelem/2 mérkőzés, 2. S. Williams 1/1, 3. Gyementyjeva 0/1 (1:2), 4. Szafina 0/2 (0:4)

A csoportmérkőzések első és második helyezettje jut a szombati elődöntőbe, majd a keresztbejátszás győztesei kerülnek a fináléba. A végső sikerért – veretlenül – 1.340.000 dollár jár.