Oltottak Kórházban Elhunytak Fertőzöttek
Melinda, Vivien

Czink Melinda drámai csatában esett ki

2009.01.14. 10:14 Módosítva: 2009.01.14. 14:36
Majdnem összejött az újabb bravúr Czink Melindának a hobarti tenisztorna negyeddöntőjében. Meccslabdája is volt, de a döntő pillanatban kettős hibát vétett. Az elődöntőbe nem jutott kiemelt teniszező. A sydneyi férfitornán is csak három maradt belőlük.

A magyar teniszező hatalmas csatában, 1 óra 40 perces küzdelemben búcsúzott a 220 ezer dolláros hobarti női tenisztorna negyeddöntőjében. A meccs nem úgy kezdődött, hogy szoros lesz. Az első szettben a mindössze 20 éves pöstyéni Magdalena Rybarikova lemosta a pályáról a magyart, nagyon gyorsan nyert 6:0-ra. Czink azonban nem zuhant össze, hasonló könnyedséggel vágott vissza, 6:1-gyel egyenlített.

A döntő játszmában 5:4-re és 6:5-re is vezetett a szlovák, meccslabdája is volt, Czinknek mégis sikerült mindkétszer egyenlítenie. Jött a rövidítés, 6-5-nél már a magyar nyerhetett volna, de kettős hibát vétett. Fordított és 9-7-re nyert Rybarikova, ő jutott a négy közé.

Czink Melinda szomorúan nyilatkozott a meccs után: „Voltak lehetőségeim a győzelemre, a harmadik játszmában is bátran vállaltam kockázatot a siker érdekében. Sajnos ez most nem sikerült, mert a döntő pillanatban hibákat vétettem.” Czink azt is hozzátette, a vereséget követően Melbourne-be repül, hogy az elmúlt két hét sikereit a jövő héten kezdődő Australian Openen kamatoztassa.

A versenyző fantasztikusan kezdte az évet. Brisbane-ben a selejtezőt megnyerte, a második körben búcsúzott a főtáblán, Hobartban pedig a kvalifikációból a negyeddöntőig jutott. Ezzel a sikerrel 5340 dollárt keresett, és újabb 70-nek gyarapította WTA-pontjait. Így egészen bizonyos, hogy tovább nyomul előre a világranglistán is, ahol a 100. helyen kezdte a hetet.

Sydneyben a nők szintén a negyeddöntőnél tartanak, a férfiak pedig a második fordulót fejezték be. A 600 ezer dolláros női viadalon Gyementyeva és Szafina is nyert, a harmadik orosznak, Szvetlana Kuznyecovának azért nem sikerült, mert sérülés miatt feladta a japán Szugijama elleni meccset. A férfiak 484 ezer dollárért játszanak, nem jutott a negyeddöntőbe Robredo, és ami igazi meglepetés, a második kiemelt francia Gilles Simon sem. Simont honfitársa, Gasquet verte, két játszmában. Az orosz Igor Andrejevet a selejtezőből érkező, francia Jeremy Chardy győzte le. A maradék kiemeltek, Djokovics, Tsonga és Nalbandian könnyedén jutottak tovább.

A 480 ezer dolláros aucklandi férfitornán hatalmas csatákban dőltek el a meccsek. Az összes három szettig tartott, egyedül a nyolcadik kiemelt argentin Juan Monaco búcsúzott az esélyesebbek közül, a selejtezős Isner már negyeddöntős.

Eredmények

Medibank International, WTA Premier, Sydney (pénzdíj: 600 ezer USD)

Női egyes, negyeddöntő: Gyementyeva (orosz, 3)-A. Radwanska (lengyel, 6) 6:2, 5:7, 6:4, Szugijama (japán)-Kuznyecova (orosz, 5) Kuznyecova sérülés miatt visszalépett, Cornet (francia)-Szafina (orosz, 2) 3:6, 4:6, S. Williams (amerikai, 1)-Wozniacki (dán, 8) 6:7(5), 6:3, 7:6(3).

Moorilla Hobart International, WTA International, Hobart (a pénzdíj: 220 ezer USD)

Női egyes, negyeddöntő: Rybarikova (szlovák)-Czink (magyar) 6:0, 1:6, 7:6(7), Dulko (argentin)-Benesova (cseh) 4:6, 4:6, Razzano (francia)-Pironkova (bolgár) 6:4, 6:1, Kvitova (cseh)-Pvaljucsenkova (orosz) 1:6, 7:5, 6:3.

Heineken Open, ATP World Tour 250, Auckland (a pénzdíj: 480 750 USD)

Férfi egyes, 2. forduló: Del Potro (argentin, 1)-Gulbis (lett) 4:6, 6:4, 6:1, Trojcki (szerb)-Monaco (argentin, 8) 3:6, 6:4, 6:2, Söderling (svéd, 3)-Reynolds (amerikai) 6:3, 4:6, 6:2, Ginepri (amerikai)-Isner (amerikai) 4:6, 7:6(1), 6:7(5), Querrey (amerikai, 6)-Müller (luxemburgi) 3:6, 6:3, 6:4, Lu Jen-Hszun (tajvani)-Almagro (spanyol, 4) 7:6(4), 3:6, 2:6, Gicquel (francia)-Ferrer (spanyol, 2) 6:7(3), 6:4, 6:4, Kohlschreiber (német, 5)-Ferrero (spanyol) 6:4, 4:6, 7:6.

Medibank International, ATP World Tour 250, Sydney (a pénzdíj: 484 750 USD)

Férfi egyes, 2. forduló: Djokovics (szerb, 1)-Mathieu (francia) 6:1, 6:2, Ancic (horvát)-Robredo (spanyol, 7.) 6:2, 6:1, Tsonga (francia, 3.)-Bolelli (olasz) 6:4, 6:1, Nieminen (finn)-Guccione (ausztrál) 7:6(8), 6:3, Tipszarevics (szerb)-Hewitt (ausztrál) 5:7, 4:6, Llodra (francia)-Nalbandian (argentin, 4.) 1:6, 3:6, Andrejev (orosz)-Chardy (francia) 4:6, 6:4, 4:6, Gasquet (francia)-Simon (francia, 2) 6:4, 6:4.