Szávay Ágnes megint győzött, de hiába

2009.02.06. 14:53 Módosítva: 2009.02.06. 14:59

Az utolsó fordulót bonyolították le a Fed-kupa euro-afrikai zónájának I. csoportjában, Tallinnban. Az már csütörtökön kiderült, hogy csoportunkból a britek játszhatnak a Világcsoportba jutásért. A magyar válogatott nagy reményekkel érkezett, de végül csak a csoport második helyéért játszhatott a hollandokkal.

Változtatott Machán Róbert szövetségi kapitány, Arn Gréta helyett Marosi Katalin kezdett az egyesben. Ellenfele a világranglista 247. helyén álló Nicole Thyssen volt, a holland két játszmában verte az ismét legjobb kétszázhoz tartozó magyart.

Szávay Ágnes folytatta a 23 éves, világranglista-458. Pauline Wonggal. Az első játszma az esélyeknek megfelelően ért véget, a magyar nagyon könnyen nyert, 6:0-ra. Aztán érthetetlen módon kiengedett, ellenfele 4:1-re elhúzott. Legjobb teniszezőnk a korábbiakkal ellentétben nem zuhant össze, hanem előbb egyenlített, majd a végén 7:5-re fordított.

Ahogy a legutóbbi fordulóban a luxemburgiak ellen, megint a páros döntött. Szávay Marosival az oldalán két sima szettben nyert, így Magyarország 2-1-ra győzött, a második helyen végzett, de nem jutott tovább.

A britek az utolsó meccsükön is gáláztak, ezúttal Luxemburg ellen nyertek 3-0-ra. Úgy végeztek az első helyen, hogy a kilenc találkozón egyetlen szettet sem veszítettek.

A hét végén négy helyszínen a Világcsoport negyeddöntője is megkezdődik. A párosítás: Oroszország-Kína, Franciaország-Olaszország, Egyesült Államok-Argentína, Csehország-Spanyolország.

Eredmények

Magyarország-Hollandia 2-1 (Marosi Katalin (183.)-Nicole Thyssen (247.) 3:6, 6:7 (3-7), Szávay Ágnes (25.)-Pauline Wong (458.) 6:0, 7:5, Szávay, Marosi-Thyssen, Wong 6:1, 6:2.). A csoport másik mérkőzésén: Nagy Britannia-Luxemburg 3-0. A csoport végeredménye: 1. Nagy-Britannia 3 győzelem, 2. Magyarország 2 gy., 3. Hollandia 1 gy., 4. Luxemburg 0 gy.