Nadal először nyerhet Rotterdamban

2009.02.10. 12:39 Módosítva: 2009.02.10. 12:44

Öt tornával – három férfi és két női – folytatódik a teniszezők 2009-es menetelése. Az Australian Open óta előszőr lép pályára Nadal, Murray, Davigyenko, Roddick, míg a nőknél Serena Williams és Jelena Jankovics.

A rotterdami viadalon igazán erős mezőny gyűlt össze. A világranglista első tíz helyezettjéből négyen vannak ott. A hollandiai verseny az egyik, ahol még Nadal nem nyert. Tavaly a francia Michael Llodra végzett az élen, a torna első nyolc kiemeltjéből még senki sem tudott nyerni korábban Rotterdamban. A versenyen 500 pont és 277 ezer euró jár a győzelemért, Nadal az olasz Bolelli ellen kezd majd, míg Murray a veterán horvát, Ivan Ljubiciccsal találkozik. Az első napon három orosz is továbbjutott, a kiemelt Davigyenko, valamint Turszunov és a 2007-ben győztes Mihail Juzsnij.

A másik két torna World Tour 250-es kategóriájú, ennek ellenére San Joséban a nyolcadik kiemelt, az amerikai Ginepri is a világ legjobb ötvenében tanyázik. Az elmúlt öt évben csak az amerikai Roddick és a brit Murray nyerte a viadalt. Murray most Rotterdamban versenyez, így a címvédő amerikai negyedszer nyerheti meg a viadalt, amelyen már nyolcadik éve vesz részt. A győzelemért, a 250 pont mellé 93 900 dollár is jár. A második kiemelt Juan Martin Del Potro először indul San Joséban, a negyedik, Radek Stepanek a tavalyi döntős volt. A bemutatkozás Igor Kunyicinnak sikerült a legkevésbé, kiemeltként már az első körben kiesett.

Brazíliában az esélyesek győztek a hétfői játéknapon. Costa do Sauipében Nicolas Almagro, tavalyi első helye megvédésére készül, és az első akadályt már sikerrel is vette. 2008-ban Carlos Moyát győzte le, idén ötödször indul a viadalon. Utoljára 2004-ben nyerte hazai versenyző a viadalt, 2009-ben négy brazil indult, de az első napon kettő egyből kiesett.

Párizsban a nők Premier, a thaiföldi Pattayában pedig nemzetközi versenyen vesznek részt. A francia fővárosban Szávay Ágnes tavaly döntőt játszott az orosz Csakvetadze ellen. Idén biztosan nem ez lesz a finálé. Szávay már az első körben kiesett, Csakvetadze pedig el sem indult. Az első kiemelt idén Serena Williams, aki a melbourne-i sikere óta szintén először játszik majd. A második az a Jelena Jankovics, akit Serena taszított le a világranglista éléről, az ausztrál nyílt bajnokság után.

Serena Williams 1999-ben és 2003-ban már megnyerte a tornát, Szávay tavalyi második helye mellett Temesvári Andrea 1994-ban, a párosokban vesztett döntőt.

A thaiföldi viadalon Vera Zvonarjova, Caroline Wozniacki és Dominika Cibulkova indul a legjobb húszból. Tavaly Agnieszka Radwanska nyert, idén a húga, Urszula indul a versenyen. Érdekesség, hogy a torna 1991 óta íródó történetében a legtöbbször, háromszor indonéz teniszező nyert.

Eredmények

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam, Hollandia (a pénzdíj: 1 445 050 EUR)

Férfi egyes. 1. forduló: Clement (francia)-Turszunov (orosz) 0:6, 3:6, Davigyenko (orosz, 3.)-Andrejev (orosz) 6:3, 6:2, Benneteau (francia)-F. López (spanyol) 6:4, 5:7, 6:2, Recouderc (francia)-Juzsnij (orosz) 4:6, 4:6, De Bakker (holland)-Seppi (olasz) 7:6(5), 2:6, 6:7(1).

SAP Open, San Jose, Egyesült Állanok (a pénzdíj: 600 ezer USD)

Férfi egyes. 1. forduló: Haas (német)-Pörschke (német) 6:1, 7:6(8), C. Rochus (belga)-Kunyicin (orosz, 7.) 6:2, 7:6, Stepanek (cseh, 4.)-Meffert (német) 5:7, 6:3, 6:1, Dent (amerikai)-Reynolds (amerikai) 6:3, 6:4, Nieminen (finn)-Serra (francia) 5:7, 7:6(1), 4:6, Nisikori (japán)-Müller (luxemburgi) 7:5, 6:2.

Brasil Open, Costa do Sauipe, Brazília (a pénzdíj: 562 500 USD)

Férfi egyes. 1. forduló: Almagro (spanyol)-Hocevar (brazil) 7:6(4), 7:5, Vassallo Arguello (argentin)-Massu (chilei) 7:6(4), 2:6, 6:4, Saretta (brazil)-Granollers (spanyol, 5.) 2:6, 6:2, 1:6, Schwank (argentin)-Junqueira (argentin) 6:1, 7:5, Martin (spanyol)-Lapentti (ecuadori) 6:4, 7:5.

17eme Open GDF SUEZ, Párizs, Franciaország (a pénzdíj: 700 ezer USD)

Női egyes. 1. forduló: Medina Garrigues (spanyol, 7.)-Kanepi (észt) 6:3, 2:6, 5:7, Razzano (francia)-Pavljucsenkova (orosz) 4:6, 1:6, Szávay (magyar)-Li Na (kínai) 6:7(6), 2:6.

PTT Pattaya Open, Pattaya City, Thaiföld (a pénzdíj: 220 ezer USD)

Női egyes. 1. forduló: Voszkobojeva (kazah)-Groth (szlovák) 4:6, 6:2, 6:1, Santangelo (olasz)-Peng Szuaj (kínai, 5.) 6:3, 2:5, Santangelo feladta, Dusevina (orosz)-Bovina (orosz) 6:4, 7:5, Pervak (orosz)-Jonemura (japán) 6:1, 6:1.