Lehet, hogy megállítják Rafael Nadalt?

2009.02.15. 12:21 Módosítva: 2009.02.15. 12:21

Rafael Nadal és Andy Murray játsza az 1,445 millió eurós hollandiai torna döntőjét. San Joséban az esélytelenebb cseh Radek Stepanek megverte a címvédőt, Mardy Fish lesz az ellenfele a fináléban. Tommy Robredo Brazíliában, Vera Zvonarjova Thaiföldön nyert. Párizsban Serena Williams visszalépett, Mauresmo Jankovicsot is legyőzte.

Könnyedén jutott a fináléba a rotterdami tornán Rafael Nadal és Andy Murray, ráadásul a brit úgy, hogy a második szett végére megsérült a bokája, de bicegve is csak három gémet engedélyezett a horvát Ancicnak. A hetedik egymás elleni meccse jön a világranglistán első és negyedik helyen álló két teniszezőnek. Eddig Nadal a jobb, 5-1-re vezet, de Murray tavaly a US Openen, illetve idén egy nem hivatalosnak számító, bemutató tornán legyőzte már a spanyolt.

Nem lesz címvédés San Joséban. A korábban háromszor is győztes Andy Roddick kiesett az elődöntőben, a cseh Radek Stepanek verte, aki Brisbane-ben tornagyőzelemmel kezdte a szezont. Stepanek 10 bréklabdát hárított a meccsen. Mardy Fish 16 ászt ütött a Blake elleni találkozón. A döntőbe jutott két játékos harmadik meccse lesz most, Stepanek vezet 2-0-ra.

Tommy Robredo nyerte a Brasil Opent, hazai ellenfelét, Belluccit három szettben győzte le. Tavaly is egy spanyol, Nicolas Almagro nyert itt, Robredo győzelméért 250 pontot és 90 ezer dollárt kapott.

A döntőben érheti el karrierje 500. győzelmét Jelena Gyementyeva, ugyanis a Serena Williams elleni meccse elmaradt, az amerikai sérülés miatt visszalépett. Az orosz ellenfele a tornán végig egyenletesen jó formát mutató Amélia Mauresmo lesz. A francia Jelena Jankovicsot verte, három szettben.

Vera Zvonarjova pályafutása nyolcadik tornagyőzelmét aratta, a thaiföldi Pattayában az indiai Mirza ellen nyert, két játszmában. A tornán az orosz volt az első kiemelt.

Eredmények

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam, Hollandia (a pénzdíj: 1 445 050 EUR)

Férfi egyes. Elődöntő: Nadal (spanyol, 1.)-Monfils (francia) 6:4, 6:4, Ancic (horvát)-Murray (brit, 2.) 1:6, 2:6.

SAP Open, San Jose, Egyesült Állanok (a pénzdíj: 600 ezer USD)

Férfi egyes. Elődöntő: Roddick (amerikai, 1.)-Stepanek (cseh, 4.) 6:3, 6:7(5), 4:6, Blake (amerikai, 3.)-Fish (amerikai, 5.) 3:6, 2:6.

Brasil Open, Costa do Sauipe, Brazília (a pénzdíj: 562 500 USD)

Férfi egyes. Döntő: Bellucci (brazil)-Robredo (spanyol, 2.) 3:6, 6:3, 4:6.

17eme Open GDF SUEZ, Párizs, Franciaország (a pénzdíj: 700 ezer USD)

Női egyes. Elődöntő: S. Williams (amerikai, 1.)-Gyementyijeva (orosz, 3.) Serena Williams visszalépett. Mauresmo (francia, 7.)- Jankovics (szerb, 2.) 6:2, 0:6, 6:1.

PTT Pattaya Open, Pattaya City, Thaiföld (a pénzdíj: 220 ezer USD)

Női egyes. Elődöntő: Zvonarjova (orosz, 1.)-Peer (izraeli, 7.) 6:1, 6:4, Mirza (indiai)-Rybarikova (szlovák, 8.) 6:4, 5:7, 6:1. Döntő: Zvonarjova (orosz, 1.)-Mirza (indiai) 7:5, 6:1.